Back to ADOPTOWANE

Lisek

LISEK P 75/10/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA:
WIELKOŚĆ: ŚREDNI MNIEJSZY
KASTRACJA:
W SCHRONISKU OD PAŹDZIERNIKA 2021

Kategoria:

Opis

Lisek to niezwykle przyjacielski i łagodny 2-letni kundelek, który z wyglądu przypomina małego… liska. Został oddany do schroniska przez właścicieli, a jako powód podano brak odpowiednich warunków.

Na szczęście dość szybko odnalazł się w nowej dla niego sytuacji. Gdy wchodzi się do boksu, on pierwszy przybiega do wolontariusza. Nie wykazuje lęku czy wycofania. Od samego początku bez problemu pozwalał sobie założyć sprzęt spacerowy. Nigdy nie wykazał nawet cienia agresji.

Lisek jest bardzo przyjaźnie nastawiony, również do osób, które widzi pierwszy raz w życiu. Jest niezwykle pozytywny i szuka kontaktu z człowiekiem – rozdaje buziaki, wdrapuje się na kolana. Bardzo potrzebuje bliskości człowieka, głaskania, przytulania i pieszczot. Boks dzieli z dwoma innymi psami, z których jeden jest bardzo „nachalny” w kontaktach. Dobrze się dogaduje z towarzyszami, nikomu nie wchodzi w drogę, chyba że chodzi o moment wyjścia na spacer, to wówczas wypycha się przed towarzyszy.

Na spacerach ładnie chodzi na smyczy. Energicznie i żwawo maszeruje przed siebie, obwąchując teren. Czasem tylko delikatnie pociągnie, gdy zainteresuje go jakiś zapach i chce go dokładniej sprawdzić. Mijane na spacerze psy oszczekuje. Piesek jest młody i energiczny, ale regularne spacerki i odrobina zabawy w zupełności mu wystarczą.

Kontakt do wolontariuszki: 515464338