Back to ŚREDNIE PSY

Ligol

LIGOL P 204/03/22
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2021
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: MARZEC 2022

Kategoria:

Opis

Ligol – kochany pies o głowie pitbulla, ale sercu kundelka. Jest bardzo przyjazny i łagodny w stosunku do ludzi, uwielbia być głaskany. Kiedy okaże się mu zainteresowanie, wdzięczy się i szeroko uśmiecha! Ligol to stosunkowo młody psiak i ma naprawdę dużo energii. Na spacerach potrafi mocno ciągnąć, więc bez wątpienia potrzebuje cierpliwości (fizyczna siła również mile widziana). To bardzo energiczny zwierz, który potrzebuje równie dużo energii ze strony swoich opiekunów. I to właśnie m.in. ten nadmiar energii spowodował, że psiak został oddany ponownie do schroniska, z którego został adoptowany jako szczeniak. Zapewne był wówczas małą, słodką, łaciatą kuleczką. Niestety jak to bywa w przypadku szczeniaka – taki nie został, podrósł, a na domiar złego pogryzł dziecku zabawki.

Na początku Ligol nie rozumiał, co się wydarzyło. Bardzo tęsknił za obecnością człowieka, domagał się uwagi. Psiak jest nieco nieokrzesany. Nie zdaje sobie sprawy ze swoich gabarytów, skacze, wdrapuje się na kolana lub wystawia brzuszek do głaskania. Każdą nadarzającą się okazję wykorzystuje na pieszczoty i jest przy tym bardzo nachalny. Jest łapczywy, jeśli chodzi o jedzenie i należy uważać przy podawaniu mu smaczków, bo bierze je mało delikatnie 🙂 Z innymi psami potrafi się dogadać, ale bywa dominujący, musi też być rozdzielany do jedzenia. Lubi zabawki i piłeczki, jednak niechętnie je oddaje i może ostrzegawczym warczeniem dać do zrozumienia, że nie ma na to ochoty, nad czym trzeba będzie popracować.

Mieszkał z dziećmi, jednak ze względu na to, że jest bardzo energiczny i silny, nie polecamy go do bardzo małych dzieci.

Jeśli szukasz młodego, przesympatycznego psiaka o nietuzinkowym wyglądzie, to zapraszamy na spacer z Ligolem.

Kontakt do wolontariusza: 515464338