Back to ŚREDNIE PSY

Libero

LIBERO P 48/03/21
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2014
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD MARCA 2021

Kategoria:

Opis

Niewielki psiak otwarty na kontakt z człowiekiem. Nie jest typem pieszczocha, bo nie ma na to czasu – po co tracić cenne minuty na głaski, kiedy można spędzić je na spacerze? Widać natomiast, że bardzo cieszy się na widok wolontariuszy w schronisku. Wygląd i wiek mogą wprowadzać w błąd, bo na żywo Libero jest młodym duchem, energicznym psiakiem i na pewno bardzo dobrze czułby się w towarzystwie aktywnego opiekuna.

W stosunku do ludzi i psów jest dosyć nachalny, z ciekawością zaczepia każde napotkane na spacerze stworzenie. Jest strasznym łasuchem, więc co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy jego pyszczek nie utknął właśnie w kieszeni z psimi łakociami 😉

Spacery Libero spędza, biegając z nosem przy ziemi. Wydaje mi się, że bardzo fajną aktywnością mogłoby się dla niego okazać tropienie użytkowe lub nosework.

Na smyczy ciągnie jak demon i co prawda przy tak małych gabarytach nie jest to problem dla człowieka, ale dla komfortu Libero warto byłoby tę kwestię przepracować i nauczyć chłopaka panowania nad emocjami na spacerach. Obserwuję, że z każdym wyjściem zwraca na mnie coraz większą uwagę, więc jest w nim spory potencjał, który tylko prosi się o wykorzystanie.

Kontakt do wolontariusza: 690 842 908