Back to ADOPTOWANE

Leon

LEON P 5/04/18
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2012 r.
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU: OD KWIETNIA 2018 r.

Kategoria:

Opis

Leon łączy w sobie cechy pewnego siebie monarchy i skorego do żartów rozbójnika. Aby żyć w nim zgodzie, należy uznać jego przywódczą pozycję w stadzie, jednocześnie nie pozwalając sobie wyjść na głowę. Niełatwa to sztuka, dlatego Leona możemy polecić jedynie osobom, które wiedzą, jak należy obchodzić się z psami problemowymi. Dochodząc z nim do porozumienia, odkryjecie, jak cudownym, inteligentnym, skorym do pracy i zabawy jest towarzyszem.

Leon nie jest psem, którego można adoptować po jednym spacerze. Biada tym, którzy spróbują mu odebrać znalezioną w trawie zdobycz, jaką ma zamiar schrupać. Nie polecamy również dotyku, którym mógłby poczuć się zaskoczony lub zagrożony. Przytrzymywanie za obrożę czy ciągnięcie na smyczy (a Leon potrafi być uparty) też nie jest dobrym pomysłem.

Z drugiej strony Leon osobom, którym zaufa, pozwala się głaskać i przytulać, ujawniając anielskie pokłady swej nieco rogatej duszy. Zapominając o swoim dostojeństwie, wspaniale bawi się piłkami na wybiegu (potrafi grać sam ze sobą!), z chęcią biega na uprzęży, nie odnosi się wrogo do innych psów, choć w grupie czworonogów na pewno zawsze będzie dążył do zajęcia pozycji przywódczej.

Jeśli czujecie się doświadczonymi psiarzami, lubicie aktywny tryb życia i raczej nie macie dzieci – pomyślcie ciepło o naszym Królu Leonie. To pies szalenie mądry, miły (dla wybranych) i przepiękny. Na jego przyjaźń trzeba sobie zasłużyć, ale warto włożyć ten wysiłek, wszak nic co wartościowe, nie przychodzi łatwo (więcej: WWW.SKUNDLONY.PL)

KONTAKT Z WOLONTARIUSZEM: arek@skundlony.pl, tel. 605437786