Back to ADOPTOWANE

Lars

LARS P 120/07/22
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2020 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: LIPIEC 2022

Kategoria:

Opis

Lars to bardzo ładny pies w typie golden retrievera. Do schroniska trafił oddany przez swoich opiekunów. Powodem była agresja do jednego z członków rodziny, jak również do psów. Po takich informacjach uzyskanych od byłego właściciela postępowaliśmy z nim bardzo ostrożnie i delikatnie, by jakimś gestem czy postępowaniem nie sprowokować go do agresji.

Po kilku tygodniach wspólnych spacerów i zabaw okazało się, że pies w stosunku do swoich nowych opiekunów w schronisku zachowuje się niebywale przyjaźnie i nie przejawia żadnych oznak zdenerwowania, zniecierpliwienia, a tym bardziej agresji. Na spacerach nie zdarzyło się również, by zaatakował napotkanego człowieka. Owszem nie lubi towarzystwa innych psów, a szczególnie tych ujadających w jego kierunku.

Sprawdzaliśmy również jak zachowa się na wybiegu przy zabawie i próbie zabierania mu aportu. Pies nie wykazuje żadnych oznak agresji, jest raczej typem łobuza, który zachęca do zabawy, podkradając piłki i szarpaki. Na wybiegu interesuje się swoim opiekunem, lubi być w jego pobliżu, pozwala się głaskać i czesać.

Lars na pewno wymaga doświadczonego opiekuna, który spokojnie, ale konsekwentnie wyznaczy mu granice wspólnego bycia razem. W nowym domu powinien być psim jedynakiem i raczej unikałbym domu z małymi dziećmi. Przed adopcją dobrze byłoby poświęcić więcej czasu na poznanie go i zapoznanie z członkami rodziny.

Należy pamiętać, że nie jest to typowy, książkowy „goldenik” kochający wszystkich i każdego. To jest bardzo charakterny psiak, który potrzebuje czasu, by zaufać kolejnemu człowiekowi, ale kiedy to już nastąpi, to powinien być kapitalnym kompanem.

Kontakt do wolontariusza: 601446752 (Krzysztof)