Back to AKTYWNE

Largo

LARGO P 57/11/20
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2018
WIELKOŚĆ: DUŻY
STERYLIZACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: LISTOPAD 2020

Kategorie: ,

Opis

Ten piękny, mocno zbudowany pies trafił do schroniska w listopadzie 2020 r. Z tego co wiemy od jego właściciela, wychował się w mieszkaniu z rodziną, w której były również dzieci. Jego opiekun twierdził, iż oddaje psiaka, ponieważ ten zachował się w stosunku do niego w sposób agresywny.

Póki co nie zauważyliśmy, by Largo był agresywny. Nie należy jednak do psów łagodnie oczekujących na zapięcie obroży i spokojne wyjście na spacer. Przy próbie wyprowadzania go z boksu bardzo się ekscytuje, co przejawia się gryzieniem smyczy i obroży, którą próbuje mu się zapiąć. Być może jego ogromna żywiołowość, połączona z brakiem odpowiedniej dawki ruchu, mogły spowodować, iż pies w przypływie ekscytacji chwycił w zęby nie to, co powinien, a co przesądziło o jego obecnym nieciekawym losie.

Ze względu na wspomnianą rozpierającą go energię jest mu bardzo trudno przystosować się do schroniskowej rzeczywistości. Pies potrzebuje dużo ruchu, długich spacerów, aktywności, które stymulowałyby go zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Tego niestety nikt nie jest mu w stanie w azylu zapewnić.

Psiak nie darzy nadmierną sympatią innych przedstawicieli swojego gatunku. Mając w zasięgu swoich zmysłów inne psy, jego uwaga jest w stu procentach skoncentrowana na nich. Szczeka i ciągnie na smyczy w ich kierunku. Jednak po oddaleniu się od schroniska na tyle, by nie docierały do niego odgłosy stamtąd dobiegające, Largo zmienia się diametralnie. Okazuje się, iż potrafi spokojnie chodzić na luźnej smyczy, zauważa swojego opiekuna i reaguje na jego polecenia, a spacer z nim staje się bardzo przyjemny.

Dla Largo poszukujemy domu, w którym mógłby zamieszkać bez towarzystwa innych zwierząt. Osoba, która chciałaby go przygarnąć, powinna mieć doświadczenie w opiece nad psem, a także czas i chęci, by zapewnić mu odpowiednią dawkę ruchu i nauczyć odpowiednich manier.

Kontakt do wolontariusza: 601 446 752; 698 030 150