Back to ADOPTOWANE

Łapa

ŁAPA P 118/04/19
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2018 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA WIĘKSZA
STERYLIZACJA: TAK
W SCHRONISKU OD KWIETNIA 2019 r.

Kategoria:

Opis

Łapa jest średniej wielkości, szczuplutką, czarną suczką, która nie przykuwa niczyjej uwagi. Jest nieufna do nieznajomych osób. Jej początki w schronisku były trudne, ponieważ bała się wolontariuszy i smyczy, a gdy próbowało jej się coś zrobić koło szyi, odstraszała, ostrzegawczo chwytając rękę. Dodatkowo doszło między nią a innym psem do spięcia i musiała zmienić boks. Teraz mieszka z innym, dużym psem i z nim nie ma żadnych problemów. Psiaki nie wchodzą sobie w drogę i żyją razem w zgodzie.

Łapa potrzebuje chwili na przekonanie się do nowej osoby, ale gdy już zobaczy, że nic jej nie grozi, zmienia się o 180°. Uwielbia głaskanie, sama przybiega i wtula się w wolontariusza, kładąc główkę na ramieniu. Kocha wszystkich ludzi, przybiega na zawołanie, jest bardzo mądrym psiakiem i lubi podjadać smaczki, co jest bardzo pomocne w szkoleniu, którym w jej przypadku już wcześniej się ktoś zajął. Łapa zna podstawowe komendy: „siad” „łapa” oraz „leżeć”. Jest bardzo grzeczna i wykonuje je zarówno za nagrodę, jak i bez niej.

Jako młody psiak ma dużo energii i lubi biegać po wybiegu, ale zawsze z tego zrezygnuje, jeśli zobaczy, że może spędzić czas spaceru w ramionach wolontariusza. Ze smyczą nie ma już problemu, chociaż wciąż w sytuacji zapinania jej w boksie trochę się kuli. Na spacerach chodzi raczej ładnie, ale zdarzy jej się pociągnąć, gdy zainteresuje ją jakiś zapach, który chce sprawdzić z bliska. Nie lubi zabiegów pielęgnacyjnych i może w tych sytuacjach pokazać ząbki.

Łapka jest cudowną suczką, która będzie idealnym towarzyszem. Wystarczy dać jej tylko szansę i chwilkę czasu, żeby pokazała, jak uwielbia człowieka i jakim jest radosnym, przyjacielskim psem. Nie znamy jej stosunku do kotów, natomiast po wcześniejszym zapoznaniu, mogłaby zamieszkać z drugim psem. Zasługuje na własny dom i kochających opiekunów, przy których będzie się czuła bezpieczna i w pełni szczęśliwa.

Kontakt z wolontariuszem: 790 231 318, ‭507 826 269‬