Back to ADOPTOWANE

Laki

LAKI P 86/12/18
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2017 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD GRUDNIA 2018 r.

Kategoria:

Opis

Laki został adoptowany ze schroniska jako szczeniak. Po ponad roku w domu właściciele oddali go do schroniska z powodu agresji w stosunku do człowieka i zwierząt. Opiekunowie po prostu nie poradzili sobie z jego wychowaniem. Doskakiwał do innych psów na spacerach, kradł resztki ze zlewu, potrafił niedelikatnie chwycić w czasie zabawy itp.

Jak do tej pory, wolontariuszom dał się poznać jako miły, radosny, nieco rozbrykany psiak, który bardzo pragnie kontaktu z człowiekiem i zabawy. Jest pełen energii, z chęcią szleje puszczony na wybiegu. Ładnie aportuje i oddaje piłki czy zabawki w zamian za drugą. Zna też podstawowe komendy i za smaczka bezbłędnie je wykonuje.

Nie ma problemu z zakładaniem obroży, szelek czy nawet kagańca, do którego nie jest jeszcze przyzwyczajony i próbuje go zdejmować, ale nie reaguje agresywnie.

Na smyczy ciągnie i należy z nim nad tym popracować, jednak regularne spacery pozwalające na spożytkowanie rozpierającej go energii powinny w tym również trochę pomóc.

Do mijanych psów Laki czasem się wyrywa i obszczekuje, jednak jest to w większości przypadków raczej spowodowane ekscytacją i gdy się wyciszy potrafi na spokojnie spacerować w towarzystwie innych psów. Nie wykazuje wtedy zachowań agresywnych, zachęca natomiast do zabawy z nim.

Laki najlepiej by się odnalazł w aktywnym domu, u kogoś kto ma już pewne doświadczenie z psami, odpowiednio go poprowadzi i nie pozwoli mu wchodzić sobie na głowę. Na ten moment nie polecamy go do domu, w którym są małe dzieci i inne zwierzęta.

Kontakt do wolontariusza: tel.: 503 757 874