Back to ADOPTOWANE

Łączek

ŁĄCZEK P 5/12/18
PRZYBLIŻONA DATA UR. 2009 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI MNIEJSZY
KASTRACJA: ODROCZONA
W SCHRONISKU OD GRUDNIA 2018 r.

Kategoria:

Opis

Łączek został znaleziony, gdy błąkał się samotny i zagubiony. Trafił do schroniska i nikt do tej pory się po niego nie zgłosił. Jest to starszy piesek, który bardzo słabo widzi, ma chore oczka, które muszą być codziennie zakraplane (to bardzo prosta, niekłopotliwa czynność). Więcej informacji na temat zdrowia Łączka można pozyskać u schroniskowych weterynarzy.

Łączek mieszka w szpitaliku wraz z dwoma innymi starszymi pieskami i nie ma między nimi konfliktów. Wcześniej Łączek sporadycznie miewał drobne sprzeczki z poprzednimi kolegami z boksu, jednak najprawdopodobniej wynikało to ze stresu, jaki powodowała mała przestrzeń w połączeniu z bardziej namolnymi towarzyszami i kiepskim wzrokiem psiaka, gdyż generalnie ma on obojętny stosunek do innych psów. W domu przy większym luzie i mniej natarczywych psich współlokatorach Łączek przypuszczalnie świetnie się odnajdzie i dogada, jednak zalecamy wcześniejsze zapoznanie z psem rezydentem.

Łączek nie wykazuje agresji w stosunku do ludzi, jest łagodnym i miłym psiakiem. Z początku był dość obojętny, pewnie nikt mu nigdy nie pokazał, że opiekun może być przyjacielem… Na szczęście teraz coraz większą przyjemność sprawia mu głaskanie i kontakt z człowiekiem. Bardzo się cieszy, kiedy przychodzą wolontariusze i zabierają go na spacer. Łączek ładnie chodzi na smyczy. Mimo słabego wzroku psiak bardzo dobrze się porusza i świetnie sobie radzi, zwłaszcza na znanym terenie. Jedynie podczas bliskiego mijania różnych przeszkód, szczególnie w nowych dla Łączka ograniczonych przestrzeniach, jak kręte korytarze, lepiej zwracać uwagę na to, by się z czymś nie zderzył, ale nie jest to szczególnie problematyczne.

Ten rudawy staruszek uwielbia przebywać na wybiegu. Chodzi po zielonej trawce i węszy. Wydaje się wtedy szczęśliwy. Z całą pewnością mógłby tak wędrować godzinami, jednak nie ma problemu z powrotem do boksu. Kiedy zakładamy mu smycz wie, że już czas wracać. Starsze pieski potrafią być bardzo wdzięczne za każdą chwilę uwagi, którą im poświęcimy. Łączek, jak każdy staruszek, bardzo potrzebuje spokojnego domu i opiekuna, który go pogłaszcze i przytuli. Najważniejsza jest dla takiego psiaka obecność bliskiej osoby, która się o niego zatroszczy.

Jeśli chciałbyś poznać Łączka skontaktuj się z wolontariuszką, która się Nim opiekuje. Nr tel. 503 081 921