Back to ADOPTOWANE

Krokus

KROKUS P 22/10/18
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2017r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD PAŹDZIERNIKA 2018r.

Kategoria:

Opis

Krokus do schroniska trafił w październiku 2018, został znaleziony i niestety do dnia dzisiejszego nikt się po niego nie zgłosił.

To duży i silny pies przyjaźnie nastawiony do człowieka. Lubi jak się go głaszcze i przytula, na spacerach domaga się uwagi ze strony człowieka. W przeciwieństwie do kolegi z boksu zdecydowanie przedkłada kontakt z człowiekiem nad zabawę i bieganie.

Krokus jest sympatycznym i miłym psem, ale niestety niewiele nauczonym. Przyszły właściciel powinien liczyć się z tym, że psu trzeba będzie poświęcić sporo uwagi. Na pewno czeka go praca nad chodzeniem na smyczy, bo aktualnie Krokus dosyć mocno ciągnie, dużo rzeczy go rozprasza i dekoncentruje.

Nikt nie nauczył go również aportowania, siadania, podawania łapy i innych sztuczek, ale to młody i chętny do współpracy z człowiekiem pies, więc przy odrobinie czasu i cierpliwości na pewno wiele można go nauczyć.

W boksie mieszka z drugim psem podobnej wielkości, z którym zasadniczo dobrze się dogaduje, ale na obce psy reaguje różnie, dlatego też jeśli miałby mieszkać z drugim psem na pewno wskazane byłoby wcześniejsze zapoznanie. Wystraszony może przeskoczyć ogrodzenie.

Kontakt z wolontariuszką: 790 761 144