Back to ŚREDNIE SUKI

Kremówka

KREMÓWKA P 59/05/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2020
ROZMIAR: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: MAJA 2021

Kategoria:

Opis

Przedstawiamy Kremówkę – średnio-dużą, biszkoptową suczkę o mięciutkiej sierści i niezwykłych, bursztynowych oczach. Została znaleziona, błąkając się po ulicach Krakowa – nie znamy zatem szczegółów z jej przeszłości… Nikt jej jednak nie szukał, a do schroniska trafiła wychudzona i z mnóstwem kleszczy.

Kremówka jest młodziutką suczką, jej wiek oceniono na rok. Jest energiczna, przyjazna i ciekawska. Na spacerze początkowo ciągnie, jednak myślimy, że jest to wynik nadmiaru energii, a nie braku wychowania. Po chwili się wycisza i węszy z nosem w trawie, by odkrywać nowe tereny. Niestety reaguje źle na mijane pieski: szczeka, rzuca się i trudno jest ją utrzymać. Opiekun z pewnością będzie musiał popracować nad jej socjalizacją. Trzeba tutaj zaznaczyć, że boks zamieszkuje z innym pieskiem, a wcześniej z suczką i dobrze się z nimi dogadywała. Nie wykluczamy zatem adopcji do domu z innym pieskiem rezydentem, wymagane jest jednak wcześniejsze zapoznanie piesków.

Na wybiegu suczka z chęcią aportuje, bardzo ładnie przynosi piłkę i czeka na kolejny rzut. Z Hektorem, z którym obecnie zamieszkuje boks, ładnie się bawi, chociaż to on raczej zaczepia ją, zapraszając do zabawy. Kremówka przychodzi na zawołanie i nie oddala się bardzo od opiekuna, często też sama podchodzi, inicjując głaskanie i dopraszając się o uwagę. Ładnie siada na komendę, potrafi skupić się na opiekunie, a że jest mądrym pieskiem, to przy odrobinie cierpliwości i wytrwałości z pewnością nauczy się też dobrych manier.

Kremówka jest pięknym, przyjacielskim i wesołym pieskiem, któremu bardzo brakuje wspólnych spacerów i wieczornego miziania. Szukamy dla niej domu aktywnego, gotowego na trochę pracy, bez kotów i innych małych zwierząt.

Kontakt do wolontariuszki: 517 586 954 (Ela)