Back to ŚREDNIE PSY

Kostek

KOSTEK P 106/08/23
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2018 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: SIERPNIA 2023

Kategoria:

Opis

Kostek został oddany do Okna Życia. Trafił do nas wychudzony z zaniedbaną sierścią, co wskazuje, że poprzednich właścicieli niespecjalnie obchodził jego los. Nie znamy przeszłości Kostka, jednak już od pierwszych chwil jego pobytu w schronisku widać było, że bliskość człowieka jest mu potrzebna.

Jest bardzo żywiołowy i energiczny. Na pierwszy rzut oka wydaje się być psem niezależnym, który lubi chodzić własnymi ścieżkami. Może dotychczas nie zaznał od człowieka wystarczająco dużo uwagi, jednak teraz coraz częściej o nią zabiega. Szczególnie w boksie po spacerku, kiedy wesoło merdając ogonkiem, domaga się głasków i pieszczot, kręcąc się wokół nóg opiekuna.

Kostek jest miłośnikiem długich spacerów w nieco szybszym tempie, dlatego będzie idealny dla kogoś, kto tak jak on kocha aktywnie spędzać czas. Nie zwraca on uwagi na mijanych psich kolegów, a gdy już dojdzie do bliższego kontaktu, jest przyjaźnie nastawiony, nie wykazując żadnych agresywnych zachowań. Wręcz odsuwa się na bok, gdy jego psi współtowarzysz nie odwzajemni jego chęci nawiązania bliższej relacji.

Początkowo, zakładanie obroży nie było ulubioną czynnością dla Kostka. Widać było również, że nie lubi on, gdy dotyka się go wokół szyi. Często wzdrygał się, jakby w obawie, że może stać mu się krzywda. Mimo to z każdym dniem coraz bardziej oswaja się z ludzkim dotykiem, przekonując się, że nikt nie chce go skrzywdzić, a głaski w tych miejscach mogą być również przyjemne.

Kostek jest wspaniałym psiakiem, z którym można zbudować piękną więź, jeśli tylko da mu się nieco więcej przestrzeni i czasu na zdobycie jego zaufania. Potrzebuje on opiekuna, który zapewni mu poczucie bezpieczeństwa, będzie cierpliwy i nienachalny w kontakcie z nim. Najlepiej odnajdzie się on w domu z ogrodem, tak aby mógł dać upust swoim pokładom energii. A gdy to już nastąpi, Kostek z pewnością nie pogardzi odrobiną miejsca na kanapie obok swojego człowieka.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze z pięknym i uroczym Kostkiem!

Kontakt do wolontariuszki: 880 480 743 (Kamila)