Back to ADOPTOWANE

Korki

KORKI P 75/11/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2009
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD LISTOPADA 2020

Kategoria:

Opis

Korki to średniej wielkości suczka w typie rasy corgi. Została adoptowana 10 lat temu z naszego schroniska, ale po śmierci właściciela sunia niestety znowu trafiła za schroniskowe kraty. Jej świat się zawalił, ponieważ nie mogła zrozumieć, co się właściwie stało.

Korki jest bardzo przyjazną suczką wpatrzoną w człowieka jak w obrazek. Najchętniej nie odstępowałaby na krok swoich opiekunów. Uwielbia głaskanie i mimo swoich rozmiarów chętnie wdrapuje się na kolana. Mimo smutnych okoliczności jest szczęśliwa i radosna, jeśli chociaż na chwilę ktoś okaże jej zainteresowanie i weźmie ją na spacer. Bardzo się wówczas ożywia i cieszy całą sobą. Nie lubi powrotów ze spaceru do boksu, stąd usilnie próbuje zatrzymać człowieka przy sobie. Później rozpaczliwie szczeka zza krat – znowu ją ktoś zostawia ☹

Korki ma sporą nadwagę, dlatego przyszły opiekun musi się skupić na jej odchudzeniu, bo tak duża waga szkodzi jej zdrowiu. Suczka lubi spacery i ładnie chodzi na smyczy. Akceptuje inne psy, ale bywa o nie zazdrosna, a gdy któryś jest zbyt nachalny, potrafi warknąć na niego ostrzegawczo. Jeśli miałaby zamieszkać z innych psem, wskazane jest wcześniejsze zapoznanie jej z rezydentem.

Sunia potrzebuje człowieka, który do końca jej życia zapewni jej spokojny i kochający dom, aby już nigdy więcej nie musiała wracać do schroniska.

Kontakt z wolontariuszem: 507 826 269 (Renata)