Back to DUŻE SUKI

Kora

KORA P 80/10/20
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2018
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD : PAŹDZIERNIK 2020

Kategoria:

Opis

Kora to młodziutka suczka, która doświadczyła już wiele złego z rąk człowieka. Trafiła do schroniska w wyniku interwencji, skrajnie zaniedbana i zestresowana, prosto z brudnego kojca, obok którego stała pusta miska.
O szczegółach można poczytać tutaj:

https://www.facebook.com/Krakowskie.Towarzystwo.Opieki.nad.Zwierzetami/posts/4201451893203611

Sierść Kory przypominała jeden wielki kołtun, pod którym sterczały kości. Była zagubiona, ale nigdy nie reagowała agresją. Pomimo swoich przykrych doświadczeń pozostała pieskiem łagodnym, delikatnym i bardzo proludzkim. Uwielbia głaskanie, wtulanie się bokiem w człowieka – widać, że daje jej to poczucie bezpieczeństwa. Jest bardzo otwarta i towarzyska, na spacerach próbuje wchodzić w interakcję ze spotkanymi osobami, a na widok znanych wolontariuszy jej radość nie ma granic. Drugim ulubionym – zaraz po człowieku – obiektem zainteresowań Kory są spacery, na których większość czasu spędza z nosem przy ziemi, łapiąc nowe zapachy i kontemplując otoczenie. Ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie i od czasu do czasu zerka na przewodnika, w nadziei na chwilę miziania. Sunia wyrywa się podczas mijania innych piesków i czasami je obszczekuje – należałoby popracować nad tym podczas szkolenia. Na szczęście Kora jest bardzo pojętnym pieskiem i z łatwością uczy się nowych rzeczy. Podczas zabiegów pielęgnacyjnych nie jest agresywna, spokojnie czekając na ich zakończenie.

Kora będzie wspaniałym towarzyszem dla niemal każdego, kto poświęci jej wystarczającą ilość czasu i uwagi. Ma zadatki na psa, który będzie wpatrzony w swojego człowieka jak w obrazek. Nie znamy niestety jej stosunku do kotów, choć przy kocich wolierach wykazuje zaciekawienie i brak agresji. Kora zasługuje na najlepszy dom na świecie, w którym będzie traktowana jako pełnoprawny członek rodziny.

Sunia musi być karmiona karmą hypoalergiczną.

Kontakt do wolontariusza: 602 421 594