Back to ŚREDNIE PSY

Koks

KOKS P 81/05/22
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2012
ROZMIAR: ŚREDNI
STERYLIZACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD MAJA 2022

Kategoria:

Opis

Koks to przesympatyczna „paróweczka”. 😉 Jego bardzo specyficzna sylwetka, a zwłaszcza krótkie łapki sprawiają, że porównywany jest do nieco przerośniętego corgi lub jakiś innych zabawnych „niskopodłogowców”. 😉

Trafił do schroniska w maju 2022 roku i naprawdę nie wiemy, jak ktoś mógł pozbyć się tak uroczej i pogodnej istoty. Koks jest rozkoszny i rozczulający. Kocha ludzi i ponad wszystko stara się być blisko człowieka, wykorzystując czas z nim spędzony. Gdy wolontariusz pochodzi pod boks, piesek wystawia brzuszek i przytula się do krat boksu, prosząc o pieszczoty. Jest przemiły, bardzo łagodny, a jednocześnie nieśmiały. Kulminacja tych dobrych cech charakteru sprawia, że jest taki wyjątkowy i rozbrajający. Nie sposób go nie polubić.

Przypuszczamy, że Koks do tej pory całe swoje życie spędził na jakimś podwórku. Kompletnie nie wie, co to smycz i spacery. Nie jest obyty z zakładaniem obroży. Natomiast uczy się dość szybko i podczas całej nauki jest bardzo łagodny i nadal miło nastawiony do opiekuna. Na smyczy czasem wykonuje piruety, dlatego dobrze trzeba dopasować akcesoria spacerowe i mieć go na oku, bo w panice mógłby uciec. Przyszły opiekun musi mieć na uwadze, by przyzwyczajać go do chodzenia na smyczy. Choć zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by jeszcze w schronisku kojarzył miło smycz, obrożę i przede wszystkim spacery.

Koks sam zamieszkuje boks, natomiast podczas spacerów wykazuje zainteresowanie psami. Widać, że ma braki w socjalizacji i jest niesamowicie zaciekawiony samą obecnością i zachowaniem innych czworonogów. Czasem nawet podczas spaceru siada i uważnie je obserwuje. Do tych przyjaźnie nastawionych on także jest przyjacielski, natomiast tym zaczepiającym nie pozostaje dłużny.

Dużo pracy przed Koksem i jego przyszłym opiekunem, ale psiak jest dobrym uczniem: łagodnym i bardzo miłym. To wspaniały i serdeczny psiak. Mamy nadzieję, że szybko skradnie czyjeś serce.

Kontakt do wolontariusza: 518 729 178