Knopers

KNOPERS P P 77/01/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2013
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD STYCZEŃ 2021

Kategoria:

Opis

Malutki Knopers trafił do schroniska wraz z czterema współtowarzyszami niedoli, równie przestraszonymi jak on. Mars, Snikers, Goplana, Milka i Knopers zostali oddani do okna życia bez jakichkolwiek informacji na temat ich przeszłości. Gdzie dotąd żyły psiaki, które nie znały smyczy, spacerów, a na widok człowieka uciekały w najciemniejszy kąt (Goplana sporo czasu spędziła pod schroniskowym podestem), trudno nam powiedzieć. Przed wolontariuszami stanęło niełatwe zadanie, by przekonać psiaki, że człowiek nie ma zamiaru ich skrzywdzić.

Knopers na tle pozostałych psiaków wyróżniał się tym, że nawet w momencie największej paniki, nigdy nie używał ząbków. Zapinany na sprzęt spacerowy ulegle kładł się na plecach i czekał na przerażający wyrok, czyli… założenie obróżki. Jak się wkrótce przekonaliśmy ta ostatnia okazał się zupełnie zbędna, ponieważ nasz maluch na spacerach stoi uparcie w miejscu lub przywiera brzuszkiem do podłoża i odmawia jakiejkolwiek formy przemieszczania się o własnych siłach. Na szczęście jego waga pozwala na noszenie go na rękach, co zresztą psiak przyjmuje z niejakim zadowoleniem, obserwując świat z wysoka. Mimo że Knopers nadal obawia się otaczającego go świata, zdarzają mu się chwile relaksu. Szczególnie upodobał sobie polegiwanie w słońcu na trawie, najlepiej w towarzystwie głaskającego go wolontariusza. W takich chwilach nasz maluch zapada nawet w sen, podczas którego uroczo pochrapuje 🙂

Knopers jest zupełnie niekłopotliwym psiaczkiem. W domu zrobi prawdopodobnie błyskawiczny postęp i zacznie przebierać nóżkami na spacerach. Milka i Snikers już znalazły domy, w których przeszły zaskakująco szybką przeminę. Jeśli miałby zamieszkać z psim rezydentem, musiałby to być psiak o niezbyt nachalnym temperamencie. Knopersika oddamy tylko w najlepsze ręce, by ta delikatna istotka poznała człowieka od jak najlepszej strony. Szukamy dla niego opiekuna cierpliwego i empatycznego oraz domu bez małych dzieci.

Kontakt do wolontariuszki: 601 976 965