Back to ADOPTOWANE

Kłaczek

KŁACZEK P 48/01/24
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2022
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU: OD MAJA 2023

Kategoria:

Opis

Kłaczek to niewielki kudłaty piesek w typie teriera, którego przestraszone oczy mówią o tym, jak wiele złego w swoim życiu przeszedł. Nie znamy dokładnie jego przeszłości – trafił do schroniska znaleziony, w bardzo złym stanie, zaniedbany i przerażony.

Kłaczek przez długi czas swojego pobytu w schronisku reagował paniką na smycz I zbliżającego się do niego człowieka. Widać było, że nigdy nie miał do czynienia ze spacerami, a opór stawiany przez smycz powodował u niego paniczną próbę ucieczki i gryzienie na oślep. Z czasem, bardzo powoli Kłaczek zaczął robić postępy. Smycz już nie stanowi dla niego problemu i widać, że momentami naprawdę czerpie przyjemność ze spaceru, węszenia w trawie i obserwacji spokojnego otoczenia. Należy tutaj nadmienić, że od samego początku Kłaczek wstrzymywał w boksie swoje potrzeby fizjologiczne i od razu na spacerze je załatwiał. Znane mu osoby zaakceptował i nie przerażają go już tak bardzo, a niektórych nawet przywita nieśmiałym machaniem ogona. Ładnie znosi zabiegi pielęgnacyjne takie jak kąpiel czy strzyżenie.

Pomimo postępów, jakie dokonał przez ostatnie miesiące, świat dla Kłaczka jest nadal miejscem strasznym. W dalszym ciągu trzeba go wynosić na spacery na rękach, a postawiony na trawce zbyt blisko budynku schroniska szybko chce wracać do boksu. Na spacerach zdarza mu się zastygnąć ze strachu na dłuższy czas, a czasem trzeba go przenosić w inne miejsce, gdyż zwykle nie ma jeszcze odwagi podążać za człowiekiem na smyczy. Ważne jest również odpowiednie zabezpieczenie go przed ucieczką, ponieważ kiedy coś go przestraszy, próbuje uciekać na oślep.

Kłaczek potrzebuje bardzo spokojnego i cierpliwego opiekuna, który pomoże mu w pokonaniu swoich lęków oraz odbuduje zaufanie do człowieka. Pomocny w tym może być drugi stabilny pies, ale nie jest to warunek konieczny. Wierzymy, że Kłaczka czeka jeszcze długie szczęśliwe życie w kochającym domu.

Kontakt do wolontariusza: 507 826 269 (Renata)