Back to ADOPTOWANE

Kisia

KISIA P 85/04/18
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2018 r.
WIELKOŚĆ: MAŁA
STERYLIZACJA: TAK
W SCHRONISKU OD KWIETNIA 2018 r.

Kategoria:

Opis

Kisia jest jednym z 9 psów odebranych interwencyjnie. Zwierzęta przebywały same, mając sporadyczny kontakt z właścicielem, przez co trafiły do schroniska dzikawe i niezsocjalizowane. Kisia jest młodziutką, około roczną sunią. Wyróżnia się ona swoją owczarkowatą urodą, która – w połączeniu z jej niewysokim wzrostem oraz smukłą sylwetką – daje wyjątkowo uroczy efekt. Ma śliczną czarną podpalaną, lekko dłuższą sierść, która wymaga przeczesywania co jakiś czas – zwłaszcza we wspaniałym, puszystym ogonie.

Kisia jest delikatną i nieśmiałą sunią. Nie wykazuje ona cienia agresji ani w stosunku do ludzi, ani do innych psów. Po roku spędzonym w schronisku daje już sobie grzecznie zakładać smycz, chętnie wychodzi na spacery, bierze jedzenie z ręki. Powoli przekonuje się do głaskania. Można ją delikatnie pogładzić po futerku, jednak jeszcze nie zawsze czuje się z tym do końca pewnie. Jest już dużo śmielsza i podchodzi na zawołanie, licząc na smakołyk. Najbardziej ufa osobom, które dobrze zna i to przy nich jest najbardziej zrelaksowana, pokazując swoje prawdziwe oblicze – oblicze psa, który w głębi serca bardzo pragnie kontaktu z człowiekiem. Suczka już wie, że jego obecność oznacza coś dobrego, jednak jeszcze nie do końca opuścił ją strach przed nieznanym.

Co istotne, podczas wizyt u weterynarza Kisia grzecznie poddaje się wszelkim zabiegom. Nowy właściciel musi być świadomy, że Kisia jest psem strachliwym i będzie potrzebowała czasu na zaaklimatyzowanie się w nowym miejscu. Sunia nie zna życia w mieście ani w domu. Jednak warto dać jej szansę, bo każda zmiana na lepsze będzie bardzo cenna dla opiekuna, a w domu postępy będą znacznie szybsze!

Kontakt do wolontariusza: 691 270 616