Back to ADOPTOWANE

Kenzo

KENZO P 18/05/21
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2015
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD MAJA 2021

Kategoria:

Opis

W Japonii akitom stawiają pomniki w dowód uznania za ich wierność i wytrzymałość. Natomiast nasz Kenzo zamieszkał w schroniskowym boksie porzucony przez swych opiekunów w stanie skrajnego zaniedbania… Gdy pojawił się u nas, był chudy, pokryty ranami i bardzo nieufny. Paradoksalnie utrata domu wyszła mu na dobre – dziś jest w dobrej formie, humor mu dopisuje i łatwo nawiązuje nowe przyjaźnie.

Jego „misiowaty” wygląd i puszysta sierść są zwodnicze – Kenzo nie jest przytulanką, która cały dzień najchętniej spędziłaby na kanapie. To niezależny, silny pies, który uwielbia ruch i zabawę, za to niechętnie poddaje się rygorom, ograniczeniom i presji. Pięciominutowe spacery „wokół bloku” nie są w stanie zaspokoić jego potrzeb, natomiast z całą pewnością mogą być źródłem frustracji i – ostatecznie – problemów. Aby ich uniknąć, jego przyszli opiekunowie powinni wykazywać się podobnymi co on zainteresowaniami i cechami charakteru, prowadzić aktywny tryb życia i być gotowymi na pracę z psem (w czym przyda się nabyte już wcześniej doświadczenie).

Życie z Kenzo to przygoda. Aby zakończyła się happy endem, konieczne jest – najlepiej już na etapie spacerów zapoznawczych w schronisku – zawiązanie z nim przyjaźni, zrozumienie charakteru i wypracowanie obopólnego zaufania.

Kontakt do wolontariusza: 601 446 752; 739 563 382