Back to ADOPTOWANE

Kuba

KUBA P 11/08/18
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2013
W SCHRONISKU OD: SIERPIEŃ 2018
KASTRACJA: TAK
ROZMIAR: DUŻY

Kategoria:

Opis

Kuba – powściągliwy przystojniak w typie labradorka – został oddany do schroniska przez osoby, które rzekomo go znalazły. Wobec nich był bardzo przyjacielski w przeciwieństwie do personelu schroniska. Wkrótce okazało się, że Kuba nie ma złych zamiarów, jednak potrzebuje trochę czasu, by zaufać nowo poznanym osobom. Nie lubi, gdy nieznana mu osoba chce go pogłaskać czy nakarmić, jednak by zdobyć jego zaufanie wystarczy spacer i zawsze pożądany smaczek. Kuba szybko orientuje się, że jest bezpieczny i sam zaczyna upominać się o uwagę i głaskanie. Próbuje przypodobać się opiekunowi i zrekompensować pierwotną rezerwę. Gdy raz się do kogoś przekona, pozostaje wierny swoim uczuciom.

Kuba jest obeznany z kagańcem, cierpliwie znosi zabiegi pielęgnacyjne i grzecznie spaceruje na smyczy. Maszerowanie z nim to prawdziwa przyjemność, ponieważ psiak nie ciągnie, a napotkane na spacerze psy mija obojętnie. Co więcej Kubuś podczas pobytu w domu tymczasowym tolerował także koty.

Kuba to psiak dla osoby lubiącej ruch na świeżym powietrzu, a także konsekwentnej, która potrafi psiakowi wyznaczyć jasne zasady.

Kontakt do wolontariusza: 660 488 353