Back to ADOPTOWANE

Kasztanek

KASZTANEK P 17/11/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2016
ROZMIAR: ŚREDNI WIĘKSZY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: LISTOPAD 2019

Kategoria:

Opis

Kasztanek to około trzyletni piesek, który trafił do krakowskiego schroniska w listopadzie bieżącego roku. Został znaleziony na Salwatorze w Krakowie. Miał na sobie łańcuszkową obrożę i smycz, co mogłoby wskazywać na to, że ma właściciela, ale jakimś sposobem udało mu się od niego uciec podczas spaceru. Niestety od czasu przyjazdu Kasztanka do schroniska nikt się po niego nie zgłosił.

Kasztanek jest bardzo wesołym i aktywnym psiakiem. Uwielbia spacery, podczas których dobrze się zachowuje. Umie chodzić na smyczy, ale brak codziennych spacerów sprawia, że momentami potrafi mocno ciągnąć. Na inne psy zwraca uwagę, ale nie zachowuje się w stosunku do nich w sposób agresywny. Kasztanek lubi również spędzać czas na wybiegu. Tam albo pięknie aportuje piłeczki, albo dopomina się o pieszczoty od wolontariuszy. Kasztanek umie wykonywać podstawowe komendy, takie jak „siad”, „łapa” i „połóż się”. Widać, że jest mądrym psiakiem, który jest w stanie dużo zrobić za kawałeczek parówki.

Podczas swojego pobytu w schronisku Kasztanek mieszkał już z kilkoma innymi psiakami i z każdym bardzo dobrze się dogadywał. Obecnie mieszka z dwoma aktywnymi psiakami o podobnej sobie wielkości. Istnieje bardzo duża szansa, by Kasztanek w przyszłości zamieszkał z innym psiakiem.

Kasztanka możemy polecić rodzinom, które będą w stanie zapewnić mu odpowiednią dawkę ruchu czy przez długie spacery, czy podczas zabaw w ogrodzie. Kasztanek jest psem energicznym, ale również łagodnym (nigdy nie zachowywał się w sposób agresywny w stosunku do człowieka), dlatego mógłby zamieszkać w domu, gdzie są dzieci. Kasztanek to niezwykle sympatyczny i przyjacielski psiak, który jest w stanie jeszcze wiele się nauczyć. Nie pozwólmy by długo czekał na nowy dom w schronisku!

Kontakt do wolontariusza: Justyna 605 988 388, Magda 608 526 783