Back to ADOPTOWANE

Kamyk

KAMYK P 65/11/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2013
ROZMIAR: MAŁY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: LISTOPAD 2019

Kategoria:

Opis

Kamyk trafił do schroniska po wypadku. Miał ranę na głowie jednak wszystko już jest w porządku, a rana prawie się już całkowicie zagoiła.

Od samego początku pobytu w schronisku Kamyk jest pogodnym, radosnym psiakiem. Cieszy się na widok wolontariuszy, uwielbia głaskanie i przytulanie. Sam wskakuje na kolana i można go bez problemu nosić na rękach. Widać, że bardzo potrzebuje towarzystwa człowieka i w schronisku bardzo mu go brakuje.

Na spacerze jest bardzo grzeczny. Ładnie chodzi na smyczy, a mijane psy zwykle ignoruje. Kiedy przebywa na wybiegu, bardziej zainteresowany jest opiekunem i głaskaniem niż wędrowaniem. Boks zamieszkiwał już z różnymi psiakami i z każdymi świetnie się dogadywał, stąd może trafić do domu z psim rezydentem. Nie jest zazdrosny o inne psiaki, jednak kiedy zamieszkiwał boks z mniejszym kolegą, trzeba było ich rozdzielać podczas jedzenia, ponieważ Kamyk jest łakomczuchem i zjadał także porcję swojego psiego współlokatora. Jak każdy psiak Kamyk od czasu do czasu lubi sobie poszczekać.

Kamyk to pies bezproblemowy i nawet osoba, która nie miała wcześniej doświadczenia z psami, na pewno sobie z nim poradzi. Kamyk także nadawałby się do domu z dziećmi czy dla osoby starszej. Nigdy nie wykazywał agresji w stosunku do człowieka. Jest to pogodny psiak. Mamy nadzieję, że szybko znajdzie dom. Jest już zima a yorki to delikatne psiaki. Na pewno zbliżające się mrozy będą dla niego ciężkie. W związku z tym byłoby wspaniale, gdyby jak najszybciej znalazł ciepły kąt w nowym domu. Kamyk jest urokliwym, przytulaskiem, który potrzebuje przede wszystkim ciepła i dużo miłości. Na pewno odwdzięczy się opiekunowi tym samym.