Back to SENIORZY

Kamrat

KAMRAT P 90/08/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2009
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA:
W SCHRONISKU OD: SIERPNIA 2021

Kategorie: ,

Opis

Kamrat został znaleziony przez pracowników schroniska w bardzo złym stanie, wychudzony i słaby. Z początku wydawał się przez to starszy niż jest w rzeczywistości i nie był szczególnie skłonny do wstawania z posłania. Reagował też bardzo lękliwie na wszystkie osoby, które wchodziły do jego boksu i kulił się w kącie przy każdej próbie kontaktu.

Odrobina cierpliwości i ciepła sprawiły jednak cuda i Kamrat z dnia na dzień młodnieje w oczach. Chociaż nadal jest bardzo chudziutki, szybko nabiera sił i chęci do badania otaczającego go świata. Na widok smyczy żwawo zeskakuje ze swojego posłania i szykuje się do spaceru, zdarza mu się nawet przywitać wolontariusza przyjaznym polizaniem w nos. Jego wyjścia są za każdym razem dłuższe, a tempo coraz szybsze. Chociaż nadal nie jest demonem prędkości (i chyba już nie będzie), jego radosne truchtanie poprawi każdy dzień. Lubi rozglądać się wokół, wąchać trawę, witać z mijanymi ludźmi. Chociaż nie jest natrętny, sam już podchodzi do obcych po odrobinę głaskania.

Szczególną radość sprawiają mu kontakty z innymi psami i po zapoznaniu mógłby zamieszkać z psem rezydentem. Biorąc pod uwagę jego powolne tempo i bardzo flegmatyczne usposobienie, wydaje się, że mógłby dzielić dom także z kotami. Nie czuje się pewnie, kiedy ktoś wykonuje wokół niego gwałtowne ruchy, więc dom z małymi dziećmi nie byłby dla niego wskazany.

Kamrat trochę już niedowidzi i chyba nie najlepiej słyszy (chociaż możliwe, że po prostu czasem nas ignoruje), nie ma też zębów. Mimo 12 lat jest jednak nadal bardzo ciekawy świata i szkoda by było, gdyby swoje ostatnie lata spędził w schroniskowym boksie. Będzie cudownym towarzyszem nie tylko dla osób starszych, lecz także młodemu opiekunowi pozwoli może na chwilę zwolnić tempo i docenić świat, który Kamratowi sprawia tyle radości 🙂 Idealnie sprawdziłby się jako pierwszy pies dla niedoświadczonego opiekuna – nie wymaga wiele. Pomiędzy spacerami spokojnie drzemie na ciepłym posłanku, nie miałby więc problemu z zostawaniem samemu; nie potrzebuje wiele ruchu.

Wierzymy, że mimo podeszłego wieku, Kamracik znajdzie kochający dom na ostatnie lata swojego życia (a nie będzie ich chyba wcale mało – piesek przeżywa właśnie swoją drugą młodość).

Kontakt do wolontariusza: 517 519 123