Back to DUŻE SUKI

Kaja

KAJA P 94/06/21
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2015
ROZMIAR: DUŻY
KASTRACJA: NIE
W SCHRONISKU OD: CZERWCA 2021

Kategoria:

Opis

Kaja to średnio większa wilczasta suczka. Przed schroniskiem niestety znała człowieka tylko od najgorszej strony. Była trzymana na łańcuchu, do azylu trafiła ze szczeniakami, wyglądając jak kupka nieszczęścia: zaniedbana, wyłysiała, ze śladem obroży od łańcucha na szyi. Jej dzieci znalazły już domy, teraz czas na nią.

Kaja przez długi czas swojego pobytu w schronisku była przerażona, siedziała skulona w kącie, przepraszając za to, że istnieje. Cicha, z wiecznym smutkiem i rezygnacją w oczach. Na spacery wychodziła tylko na krótkie dystanse, bo dalej bała się pójść. Jej ogon wiecznie był podwinięty między tylnymi łapami. Mimo przerażenia Kaja nigdy nie wykazała cienia agresji, cierpliwie znosiła dotyk i zapinanie obroży.

Z czasem Kaja zrozumiała, że człowiek nie jest taki zły, a spacery mogą być przyjemnością. Nieśmiało zaczęła czekać na spacer i widać było, że coraz chętniej wychodzi z boksu. Jej sierść zarosła i nabrała blasku, ogon podniósł się wyżej i zaczęła coraz śmielej i coraz dalej maszerować na spacerze. W jej oczach znowu widać nadzieję i chęć do życia. Pozwala się też delikatnie głaskać.

Kaja potrzebuje cierpliwego i spokojnego domu, w którym będzie mogła w pełni zaufać człowiekowi i być szczęśliwą. Z innymi psami nie wchodzi w konflikty, więc po wcześniejszym zapoznaniu mogłaby zamieszkać z innym psem. Kaja to wyjątkowa suczka – zasługuje na cudowny dom, który wynagrodzi jej dotychczasowe trudne lata życia.

Kontakt do wolontariusza: 507 826 269, 785 027 026