Back to ŚREDNIE PSY

Jupiter

JUPITER P 44/07/21
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2021
KASTRACJA:
ROZMIAR: ŚREDNI MNIEJSZY
W SCHRONISKU OD: LIPCA 2021

Opis

Jupiter to niewielki psiak o umaszczeniu tricolor z dużymi stojącymi uszkami. Do schroniska trafił razem z bratem bliźniakiem Junakiem w wieku około 6 miesięcy prosto z okna życia, w którym ktoś je zostawił. Kiedy trafiły do schroniska były przerażonymi dzieciakami, które kompletnie nie potrafiły chodzić na smyczy, uciekały na widok wolontariusza, a na wybiegu siedziały skulone w kącie. Dość długo zajęło im zrozumienie, że człowiek nie jest taki straszny, a spacery mogą być czymś całkiem przyjemnym.

Obecnie mają około roku i bardzo ładnie chodzą na smyczy. Jednak trzeba uważać, bo boją się gwałtownych ruchów i łatwo je przestraszyć. Zaczęły chętniej wychodzić na spacery, ale nadal boją się zakładania obroży i zapinania smyczy. Szukamy dla nich osobnych domów. Najlepiej czują się idąc z innym psem, dlatego dobrze by było, żeby każdy z nich trafił do domu, w którym jest drugi stabilny pies. To psy nadal bardzo wycofane, niedające się pogłaskać, które będą wymagać pracy ze strony swoich przyszłych opiekunów oraz odpowiedniego zabezpieczenia na spacerach w celu zapobiegnięcia przed ucieczką.

Szukają odpowiedzialnych, spokojnych i kochających domów. Zdajemy sobie sprawę, że adopcja takiego psa nie jest łatwa, jednak obserwowanie jak z każdym dniem robi on postępy i coraz bardziej otwiera się na człowieka i świat, daje niesamowitą satysfakcję i radość. To jeszcze młodziutkie psy, które nie miały okazji nauczyć się być „normalnymi” psami i tylko w prawdziwym domu mają szansę zaufać w pełni człowiekowi.

Kontakt do wolontariusza: 507 826 269, 784 013 800