Back to ŚREDNIE PSY

Józik

JÓZIK P 17/09/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2014
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD : WRZESIEŃ 2020

Kategoria:

Opis

Józik do schroniska trafił na początku września bieżącego roku przywieziony przez osobę znajdującą, a co za tym idzie jego wcześniejsze losy oraz historia niestety nie są nam znane. Początki pobytu Józika w schronisku nie były łatwe i psiak na pracownikach raczej nie zrobił dobrego pierwszego wrażenia. Był przestraszony, nieufny, a co za tym idzie nerwowy i szczekliwy. Okazało się również, że nie jest zwolennikiem zabiegów weterynaryjnych. W miarę upływu czasu Józik okazał się jednak wesołym, żywiołowym i cieszącym się na widok wolontariusza psiakiem. Bardzo lubi chodzić na spacery, na których całkiem ładnie maszeruje na smyczy i gdyby nie to, że nie przepada za innymi psami i mocno do nich wyrywa, spacer z nim nie sprawiałby raczej większych problemów.

Boks od początku pobytu zamieszkuje z drugim psem, ich stosunki są poprawne, ale raczej starają się schodzić sobie z drogi i do jedzenia są przez pracowników rozdzielani. W stosunku do ludzi jest miły, ale nienachalny. Lubi głaskanie, przychodzi się poprzytulać, ale raczej nie będzie to typ psa nieodstępującego człowieka na krok.
Wydaje się, że dla Józika raczej preferowany byłby dom, gdzie byłby psim jedynakiem, ale oczywiście nie wykluczamy adopcji do domu, w którym jest już psi rezydent, pod warunkiem wcześniejszego sprawdzenia i zapoznania psiaków.

Kontakt do wolontariusza: 608 526 783; 533 191 011