Back to ŚREDNIE PSY

Józik

JÓZIK P 17/09/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2014
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD : WRZESIEŃ 2020

Kategoria:

Opis

Józik jaki jest każdy widzi – średniej wielkości psiak, z dłuższym włosem i roześmiany pyszczkiem.

Józik jest cały czarny z wyjątkiem siwiejącego pyszczka, malutkiej krawatki oraz kawałka przedniej łapki. Wygląda to trochę tak, jakby wsadził łapkę do puszki z farbą, gdy był mały  Bez problemu jestem sobie to w stanie wyobrazić, bo Józik właśnie taki jest: ciekawy świata, radosny łobuziak.

Józik – dżentelmen
Od początku swojego pobytu w schronisku, Józik dzielił boks z innymi pieskami. Na początku z samcami, ale obecnie z suczkami. Bez problemu się z nimi dogaduje, chociaż trzeba przyznać, że towarzystwo miał mieszane – za koleżanki miał suczki małe i szalone, duże i dystyngowane, średnie i szczekliwe. Józik z natury jest raczej ugodowy i innym pieskom raczej schodzi z drogi.

Józik – turysta
Józik uwieeeeelbia spacery – długie, pełne zakrętów, krzaków, dolin, gór, pagórków… wręcz delektuje się możliwością odkrywania nowych miejsc i zapachów. Jedyną rzeczą, którą Józik lubi bardziej jest jazda samochodem. Przechodząc po parkingu, czujnie obserwuje, czy nie ma jakiegoś otwartego bagażnika lub drzwi – a nuż trafi się okazja do wycieczki! Podczas jazdy, psiak jest wyjątkowo spokojny. Grzecznie obserwuje krajobraz za oknem lub śpi na kocyku.

Józik – orator
Józik dużo wokalizuje. Ma donośny głos i nie waha się go użyć. Lubi poszczekać na mijane pieski, w boksie na mijanych ludzi, gdy wolontariusz na chwilę przystanie albo gdy pięknie wykonał komendę i jeszcze nie dostał smaczka! Szczeka głównie po to, żeby zwrócić na siebie uwagę, zakomunikować, co mu się nie podoba albo zwyczajnie z nadmiaru emocji. Czasami też próbuje w ten sposób wymusić różne zachowania np. podanie smaczka czy ruszenie dalej na spacer.

Józik – król agility
Obok schroniska znajduje się wybieg dla psów, na którym jest tor agility. Większość piesków, które nie miały wcześniej kontaktu z takimi konstrukcjami, podchodzą do nich w najlepszym wypadku z niezrozumieniem, w najgorszym ze strachem i dużą dozą dystansu. Ale nie Józik! On od razu załapał każdą przeszkodę, z łatwością pokonując wszystkie po kolei i grzecznie czekając na nagrodę po drugiej stronie.

Józik – mądrala
Józik wygląda trochę jak – i wierzcie mi, mówię to z ogromną dawką sympatii – pozytywny głuptok. Roześmiany, wesoły, ale nie do końca mądry. Jednak, jak mówi znane powiedzenie: nie oceniaj książki po okładce. Józik to bardzo inteligentny psiak, który chętnie i szybko uczy się nowych komend, nie boi się wyzwań i jest głodny wrażeń. Jest niezależny i potrafi się zając sobą.

Józik – najlepszy przyjaciel
Józik na pierwszy rzut oka nie sprawia wrażenia psa mega przytulaśnego. Wprawdzie przyjdzie się przywitać, ale zanim się go pogłaska, on już mknie przed siebie podekscytowany spacerem. Czenu tu się dziwić? To pies energiczny, ciekawy świata, a przeważającą część dnia siedzi zamknięty w boksie. Jednak po dłuższym spacerze, gdy emocje opadną i jest chwila, żeby na chwilę usiąść na łące, to z chęcią przychodzi się głaskać i ułożyć się zaraz koło wolontariusza.

Józik – koneser wolności
Na wybiegu, puszczony luzem szaleje z radości. Biega, wącha, tarza się, skacze, wręcz delektuje się każdą chwilą wolności. Jednocześnie, pomimo że wydaje się być całkowicie pochłonięty eksplorowaniem terenu, cały czas sprawdza, czy opiekun dalej jest w zasięgu wzroku. Jest bardzo odwoływalny, od razu po usłyszeniu swojego imienia przybiega pędem z największym uśmiechem świata 
UWAGA! Nie popieramy spuszczanie psów ze smyczy na terenie do tego nieprzeznaczonym. Zaleca się, żeby przez pierwsze pół roku pies wyprowadzany był tylko na smyczy, ewentualnie spuszczany w ogrodzonym terenie lub na psich wybiegach.

Józik – pechowiec
Józik trafił do schroniska we wrześniu 2020 roku. To w momencie pisania tego opisu już półtorej roku. Dla takiego cudownego psa to długo. Każda mijana osoba, która zna Józika, pyta – co on tu jeszcze robi? Nie wiemy. Czy to dlatego, że ma czarną sierść? Czy to dlatego, że ma siedem lat? Czy to dlatego, że nie podbiega od razu do krat? Co sprawia, że taki urokliwy psiak jest niewidzialny?

Józik – pies (prawie) idealny
Józik to pozytywny wulkan energii, który lubi pieszczoty i potrafi spokojnie podróżować w aucie. Jest idealnym kompanem na długie wycieczki w góry lub las. Mógłby zamieszkać z suczką lub spokojnym samcem rezydentem, po wcześniejszym zapoznaniu.
Na smyczy nie ciągnie, ale! Musi to być odpowiednio długa smycz, co najmniej 5 metrowa. Józik po prostu uwielbia eksplorować teren, wąchając to z prawej, to z lewej.
Nie nadaje się do mieszkania z kotami.

Serdecznie zapraszamy do poznania Józika – to cudowny pies, który czeka już długo na swoją wymarzoną rodzinę!

Kontakt do wolontariusza: 517 586 954, 602 421 594