Back to ADOPTOWANE

Jaga

JAGA P 33/07/19
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2010r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
W SCHRONISKU OD: LIPIEC 2019

Kategoria:

Opis

Jaga to suczka rasy akita, której niestety przed oddaniem do schroniska nie uchronił ani piękny wygląd, ani rasowość. Rodzina po śmierci opiekuna uznała, że nie będzie się nią opiekować i oddała naszą puchatą damę do azylu. Początki Jagi w schronisku były trudne, ponieważ psina popadła w apatię, przez co szybko nabawiła się odleżyn. Na szczęście pobyt w schroniskowym szpitalu pomógł, rany się zagoiły, a Jaga na tyle przystosowała się do nowego miejsca, że problem nie powrócił. Suczka odżyła i obecnie jest tak żwawa, że trudno uwierzyć w jej metryczkę i wpisane tam 9 lat życia.

Suczka w schronisku nie sprawia większych problemów, mimo że oddający ją właściciele przypisywali jej agresję. Chętnie wychodzi na spacery, ładnie maszeruje na smyczy, bardzo lubi głaskanie. Spacerując, jest grzeczna, dopasowuje się do tempa opiekuna i nie reaguje na inne psy. Potrafi wykonać komendy „siad” i „podaj łapkę”.

Jaga w schronisku nie przejawia w najmniejszym stopniu agresji ani do pracowników, ani do wolontariuszy. Podczas zapasów w gabinecie weterynaryjnym, gdy wolontariusz wkładał jej kaganiec, za którym Jaga nie przepada, nie odpłaciła się nawet warknięciem. W samym ambulatorium także okazała się bardzo cierpliwa. Przyszły opiekun powinien powoli przyzwyczajać suczkę do kagańca, żeby nie miała z nim złych skojarzeń.

Obecnie Jaga jest w trakcie leczenia, ponieważ zdiagnozowano u niej anemię.

Kontakt do wolontariusza: 660 488 353