Back to ADOPTOWANE

Ivan

IVAN P 7/03/22
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2019
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU: OD MARCA 2022

Kategoria:

Opis

Ivan pojawił się w schronisku nie wiadomo skąd – złapany przez naszych inspektorów – i nikt się po niego nie zgłosił. W jego uroczym pyszczku można się zakochać bez pamięci, ale nie dajcie się zwieść – w tym puchatym ciałki hula dusza rozbójnika z krwi i kości!

Jak na kwiat psiej młodzieży przystało, Ivan ma w sobie mnóstwo niespożytej energii, nowy opiekun musi więc być gotowy zapewnić mu codzienne(!) spacery na łonie natury oraz rozrywki intelektualne. Widzę, jak wielką frustrację budzi w nim zbyt długie przebywanie w schroniskowym boksie. Brak odpowiedniej opieki z pewnością zemści się na kanapie albo w inny kreatywny sposób, jaki akurat wpadnie Ivanowi do głowy. Nowy opiekun Ivana koniecznie musi być osobą, której radość sprawia współpraca z psem i wspólne aktywności.

Dla tego chłopaka 10 metrów linki treningowej to za mało. Na spacerach uparcie biegnie przed siebie, od czasu do czasu pozwalając wolontariuszowi na chwilę wytchnienia, kiedy jakaś kępka trawy zaintryguje go swoim zapachem. Mimo to co jakiś czas zerka za siebie, żeby sprawdzić, czy nie zgubił gdzieś tego człowieka po drugiej stronie smyczy. Chętnie przybiega na zawołanie i zawsze znajdzie czas na pieszczoty. Do innych psów ma dużo rezerwy – wydaje się, że brakuje mu pewności siebie w kontaktach z nimi, potrafi jednak znaleźć wspólny język z kolegami, którzy nie są zbyt nachalni w kontakcie.

Ivan jest bardzo ekspresyjnym psem. W dużej euforii skacze, szczeka, może nawet delikatnie złapać zębami, dlatego jego opiekun będzie musiał wykazać się asertywnością i konsekwencją, aby te zachowania nie eskalowały. Jeśli chcesz zaprosić Ivana do swojego domu, nie musisz być ekspertem z latami doświadczenia, ważne jest jednak, żebyś miał w sobie chęć spędzania z nim czasu na psią modłę – na spacerach w lesie, tropiąc, uprawiając frisbee czy inny sport, na który przyjdzie wam ochota. Bardzo pomocna będzie też podstawowa znajomość psiej psychologii, aby móc zatrzymać tę rudą rakietę i pokazać, że fajnie jest czasem pomyśleć, zatrzymać się i odpocząć.

Ze względu na energiczność niewskazany jest dom z małymi dziećmi. Preferowalibyśmy, aby Ivan był jedynym psem w domu, chyba że opiekun miałby doświadczenie we wprowadzaniu drugiego psa do domu. Powinien za to dogadać się z kotami.

Ten koleżka na pewno chętnie spędzi z tobą wieczór na kanapie oglądając Netflixa, ale tylko pod warunkiem, że wcześniej zadbałeś o jego psie potrzeby.

Kontakt do wolontariuszki: 690842908