Back to AKTYWNE

Irak

IRAK P 114/02/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2015
ROZMIAR: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: LUTEGO 2020

Kategorie: ,

Opis

Irak trafił do krakowskiego schroniska ponieważ azyl, z którego został adoptowany, odmówił przyjęcia psa z powrotem. Osoby, którym psiak został wydany, niestety nie zapanowały nad tak żywiołową istotą. W krakowskim azylu ten piękny pies dość szybko zyskał szansę adopcyjną, niestety adoptująca nie poradziła sobie z atakami Iraka na nieznane mu osoby, tym bardziej że podczas nich psiakowi zdarzyło się przekierować agresję na opiekuna.

W azylu krakowskim Irak nie sprawia większych problemów. W boksie mieszka z drugim psiakiem i bardzo dobrze się z nim dogaduje, a na spacerach raczej nie zaczepia psich kolegów. Bardzo cieszy się z każdej przechadzki, podczas której szuka kontaktu z opiekunem, przytulając się do niego i – po pierwszej ekscytacji po wyjściu z boksu – reagując na przywołanie.

Musimy jednak wspomnieć, że mimo uroczego charakteru i pozytywnego stosunku do wolontariuszy, Irak trafiwszy do domu, przestanie być psem, którego może pogłaskać przypadkowa osoba. Do adopcji Iraka trzeba więc podejść odpowiedzialnie i być gotowym na okiełznanie tego żywiołowego psiaczka i zapanowanie nad nim podczas spacerów. Irak nie przepada za rowerzystami, do których wyrywa się i obszczekuje ich z zajadłością, a także atakuje obce osoby.

Oprócz tego psiak ma same zalety: jest energiczny, piękny, przyjacielski i oczekuje opiekuna, któremu będzie mógł być wierny już na zawsze. Irak to wspaniały kandydat na przyjaciela.

Kontakt do wolontariuszki: 608526783; 533191011