Back to ŚREDNIE SUKI

India

INDIA P 12/03/23
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2018
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: MARZEC 2023

Kategoria:

Opis

India to średniej wielkości biało-czarna sunia z szorstką sierścią. Wcześniej była wolno żyjąca i bytowała dziko, prawdopodobnie co roku rodząc młode. Po długich staraniach mieszkańców Krakowa udało się ją odłowić i trafiła do schroniska.

Jej początki tutaj były bardzo trudne. Widać, że wcześniej nie miała żadnego kontaktu z człowiekiem, a tym bardziej ze smyczą i spacerami. Każda próba założenia smyczy kończyła się jej przegryzieniem i wielką paniką u suni. Na szczęście India okazała się dość przekupnym i łakomym stworzeniem i po jakimś czasie zaczęła kojarzyć wolontariuszy ze smakołykami. Dzięki temu zaczęliśmy obserwować z czasem lekkie machanie ogonem na nasze wejście do jej boksu. Długo zajęło zanim India przekonała się do smyczy i wyjść z boksu, ale kiedy nastąpił przełom i zaczęła rozumieć, że spacer to całkiem fajna i przyjemna sprawa, postępy nastąpiły błyskawicznie.

W tym momencie India uwielbia spacery i nie może się ich doczekać. Wolontariuszy wita z radością, a na spacerze dumnie maszeruje, machając ogonem. Coraz chętniej również pozwala się głaskać. Zakładanie sprzętu spacerowego nadal nie należy do jej ulubionych czynności, ale dzielnie je znosi, bo wie, że w nagrodę będzie mogła pobuszować w trawie. Należy cały czas pamiętać, że jako pies wcześniej wolno żyjący i dziki, w sytuacjach stresowych i nowym otoczeniu może wpaść w panikę i zareagować próbą ucieczki.

India uwielbia psy. Uważamy, że towarzystwo innych psów w boksie miało duży udział w otwieraniu się suni. Dlatego drugi zrównoważony pies rezydent na pewno dodałby jej pewności siebie w nowym domu i pokazałby jej, jak wygląda psie życie przy człowieku.

To cudowne widzieć, jak całkiem dziki i przerażony pies przemienia się na Twoich oczach, nabiera zaufania i zaczyna cieszyć się życiem. Może chcesz być tym, kto da Indii nowe, lepsze życie? Zapraszamy na spacer zapoznawczy!

Kontakt do wolontariusza: 507 826 269