Back to ŚREDNIE SUKI

India

INDIA P 12/03/23
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2018
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: MARZEC 2023

Kategoria:

Opis

India to średniej wielkości biało-czarna sunia z szorstką sierścią. Wcześniej była wolno żyjąca i bytowała dziko, prawdopodobnie co roku rodząc młode. Po długich staraniach mieszkańców Krakowa udało się ją odłowić i trafiła do schroniska.

Jej początki tutaj były bardzo trudne. Widać, że wcześniej nie miała żadnego kontaktu z człowiekiem, a tym bardziej ze smyczą i spacerami. Każda próba założenia smyczy kończyła się jej przegryzieniem i wielką paniką u suni. Na szczęście India okazała się dość przekupnym i łakomym stworzeniem i po jakimś czasie zaczęła kojarzyć wolontariuszy ze smakołykami. Dzięki temu zaczęliśmy obserwować z czasem lekkie machanie ogonem na nasze wejście do jej boksu. Długo zajęło zanim India przekonała się do smyczy i wyjść z boksu, ale kiedy nastąpił przełom i zaczęła rozumieć, że spacer to całkiem fajna i przyjemna sprawa, postępy nastąpiły błyskawicznie.

Obecnie India jest psem zupełnie innym niż na początku – uwielbia spacery i nie może się ich doczekać. Kiedy wchodzi się do boku India wita każdego z radością, skacze i liże po rekach, a ogon macha na wszystkie strony. Na spacerze dumnie maszeruje i widać, że sprawia jej to dużo przyjemności. Czasem odmawia pójścia na spacer z nieznajomymi osobami, jeśli nie towarzyszy jej inny pies. Cieszy się na widok smyczy i chociaż zakładanie szelek nadal nie należy do jej ulubionych czynności, to dzielnie je znosi, bo wie, że w nagrodę będzie mogła pobuszować w trawie i pobyć z człowiekiem. W sytuacjach dla siebie nowych i stresujących może nadal reagować lękliwie, dlatego ważne jest jej odpowiednie zabezpieczenie na spacerach.

Osobom, które zna chętnie daje się głaskać, a nawet sama się o głaskanie upomina i delikatnie zaczepia do zabawy 🙂 India uwielbia psy. Uważamy, że towarzystwo innych psów w boksie miało duży udział w otwieraniu się suni. Towarzystwo innych psów dodaje jej jeszcze więcej pewności siebie, a dodatkowo teraz ona sama jest wsparciem dla innych psów.

To cudowne widzieć, jak całkiem dziki i przerażony pies przemienia się na Twoich oczach, nabiera zaufania i zaczyna cieszyć się życiem. Może chcesz być tym, kto da Indii nowe, lepsze życie? Zapraszamy na spacer zapoznawczy!

Kontakt do wolontariusza: 507 826 269