Back to ADOPTOWANE

Hugo

HUGO P 26/11/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2021 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD LISTOPADA 2021

Kategoria:

Opis

Hugo oznacza rozumny, bystry. Taki jest właśnie 9-miesięczny Hugo, który trafił do schroniska.

Został oddany. Nie będę oceniać byłych właścicieli. Wystarczy, że widzę jak Hugo pada na ziemię i kuli się, kiedy zbyt szybko podniosę rękę, by odgarnąć włosy.

Pierwsze chwile Hugo w schronisku były trudne. Wystarczyło na niego spojrzeć, by wciskał się przerażony w kąt, tak jakby chciał stać się niewidoczny. Potem poszczekiwał, żeby nas na wszelki wypadek odstraszyć. Wystarczyło trochę cierpliwości, spokoju i smaczków, żeby pozwolił wejść do swojego boksu. Nadal drżał na każdy szybszy ruch, ale zerkał z nadzieją widoczną w jego orzechowych oczach. Kiedy w końcu pozwolił się dotknąć, odskakiwał z obawą na każde muśnięcie palca na sierści. Jednak szybko poczuł, że dotyk sprawia mu przyjemność. Po chwili sam zaczął siadać bliżej, wyraźnie szukał wsparcia i ukojenia, które dawało mu głaskanie. Dzisiaj jest w nim dalej dużo lęku, ale też dużo nadziei na to, że czekają go lepsze chwile niż w jego dotychczasowym 9-miesięcznym życiu.

Hugo jest psim dzieckiem, dużym jak przystało na owczarka niemieckiego. Kiedy już udało nam się wyjść na pierwszy spacer, okazało się, że to psie dziecko chce brykać z radości. Jego rozmiary mogą mylić, bo wygląda jak dorosły pies, a jest jeszcze dużym dzieckiem. Jest przepięknym psem, który przykuwa spojrzenia. Jest też bardzo skrzywdzonym psiakiem, który potrzebuje miłości, spokoju, cierpliwości, które pozwolą mu zbudować pewność siebie.

Dzisiaj uczymy się wspólnego spacerowania i szukamy spokoju. Hugo jest bardzo skupiony na człowieku, co chwilę zerka, sprawdzając, czy jestem. Zaczynamy pracę z nim, by pomóc mu odzyskać spokój, ale w warunkach schroniskowych będzie to niezwykle trudne. Najważniejsze, że nie ma w nim agresji, po tym czego doświadczył. Jest lęk i niepewność, ale też radość z kontaktu z człowiekiem i nadzieja, że będzie lepiej.

Na spacerach Hugo interesuje się innymi psami, nie wie jak ma się zachować, nie jest agresywny, choć zdarza mu się szczekać, żeby na wszelki wypadek odstraszyć delikwenta. W stosunku do obcych osób również jest ostrożny, czasem szczeknie „profilaktycznie”, ale bez agresji, a jedynie odstraszająco. Jak pozna już człowieka, to daje mu całe swoje psie serce.

Szukamy dla Hugo domu najlepszego z możliwych. To wspaniały pies o czułym sercu, który będzie dla kogoś niezwykłym przyjacielem. Trzeba tylko dać mu spokój i ciepło oraz nauczyć, jak wygląda wspólne dobre życie.

Kontakt do wolontariuszki: 663 430 267