Back to DUŻE PSY

Hektor

HEKTOR P 14/12/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2020
ROZMIAR: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: GRUDNIA 2020

Kategoria:

Opis

Hektor to niebanalnej urody młody piesek, który trafił do schroniska wraz z sunią (Sabą) w wyniku interwencji, o której można poczytać tutaj https://www.facebook.com/Krakowskie.Towarzystwo.Opieki.nad.Zwierzetami/posts/4339516299397169

Hektor to psiak szczególny. Na początku bardzo bał się człowieka, szczekał ze strachu, powarkiwał i ostrzegał, by się do niego nie zbliżać. Jednak za sprawą cierpliwości i przy drobnej pomocy smaczków udało się wolontariuszom zdobyć jego zaufanie. Obecnie to zupełnie inny pies, który jednak dalej do nieznanych osób potrafi być nieufny. Śmiałków, którzy nie znają jego historii i zbyt szybo próbują nawiązać z nim kontakt, potraktuje ostrzegawczym warczeniem i szczekaniem. Jednak gdy wolontariusz rozmawia z nieznaną osobą, która nie narzuca się Hektorowi, piesek potrafi grzecznie stać i czekać na kontynuacje spaceru. Dosyć szybko przełamuje lody, zwłaszcza przy pomocy smaczków, jednak robi to na swoich zasadach i w swoim tempie. Ze względu na to, że był źle traktowany głównie przez mężczyznę, to panowie muszę troszkę dłużej popracować na jego zaufanie.

Wolontariuszy i pracowników, których zna, kocha miłością absolutną. Na ich widok trudno opanować mu emocje, zwłaszcza, że nikt wcześniej nie pokazał mu, jak to robić. Skacze, podszczypuje, potrafi chwycić za ubranie/smycz/saszetkę na smaczki i ciągnąć – wszystko to jednak jest pozbawione agresji. Po prostu w swoim poprzednim domu nie zaznał dużo pozytywnych uczuć i teraz nie wie, co z nimi zrobić. Gdy już emocje opadną, Hektor bez problemów daje sobie założyć smycz i czeka na spacer. Na początku bardzo ciągnie, jednak regularne i aktywne spacery powinny rozwiązać ten problem. Często sprawdza, czy wolontariusz dalej jest po drugiej stronie smyczy, z ciekawością rozgląda się po okolicy. Mijane psy obszczekuje, ale z łatwością jego uwagę da się odwrócić za pomocą smaczków czy głasków. Boks zamieszkuje z Sabą i chociaż na mijane psy szczeka, to raczej ze strachu lub braku wychowania niż agresji. Bardzo ładnie bawi się z „siostrą” na wybiegu, aportuje i przychodzi na zawołanie.

Hektor potrzebuje człowieka uważnego i lubiącego pracować z psem. Będzie wymagać pracy już na starcie, ukierunkowanej na potrzeby psa, uczącej go jak panować nad własnymi emocjami. Jednak odwdzięczy się za to wielką miłością i oddaniem. Będzie cudownym towarzyszem zabaw, spacerów i przygód!

Ze względu na charakter Hektor będzie wymagał więcej niż dwóch obowiązkowych spacerów zapoznawczych. Psiak potrzebuje oswoić się z człowiekiem, żeby adopcja była bezpieczna. Prosimy o domek dla Hektora, bo zasługuje on na szansę, aby stać się najlepszym przyjacielem nowego opiekuna.

Kontakt do wolontariuszki: 517 586 954 (Ela)