Back to ADOPTOWANE

Hades

HADES P 4/08/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2014 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: SIERPNIA 2021

Kategoria:

Opis

Szukasz przyjaciela, który towarzyszyłby Ci w podróżach czy wędrówkach? Psa, przy którym zapomnisz o nudzie, a Twoim życiem zawładnie przygoda? Oto on! Hades – nazwany tak na przekór swej naturze, bo bliżej mu do miłujących życie Apollina i Hermesa niż posępnego króla piekieł. W naszym wolontariackim żargonie psy o jego naturze kwalifikujemy do kategorii „Eksplorator Windows” – ich wspólnymi cechami jest pozytywny charakter, ciekawość świata i otwartość na nowe przyjaźnie. Hades mógłby bez zastanowienia podać łapę husky syberyjskim, których krew (mocno wymieszana) z pewnością płynie w jego żyłach, choć pozbawiony jest ich kapryśnej natury. To raczej zrównoważony, pogodny psiak.

Gdy podchodzimy do schroniskowego boksu, mimo eksplozji radości, z jaką Hades wita ludzi (tak znajomych, jak i nieznajomych, wobec których nigdy nie okazał agresji), psiak szybko pozwala zapiąć sobie obrożę i wyjść na zewnątrz budynku. Początkowa ekscytacja nie ułatwia mu mijania czworonogich pobratymców, ale na spacerze, gdy emocje już nieco opadną, zachowuje się całkiem przyjaźnie i co rzadkie w przypadku tej rasy, wzorowo potrafi chodzić na luźnej smyczy. Jego przyszłym opiekunom zalecamy dalszą socjalizację psiaka z czterołapymi kolegami.

Hades – jak każdy psiak w średnim wieku – lubi ruch, bieganie, węszenie. Zaspokajając jego potrzeby, uczynimy go szczęśliwym, a sobie zapewniamy wspaniałego przyjaciela w domu, który może być również niewielkim mieszkaniem. Przy odpowiednim poprowadzeniu mógłby być bezpiecznym towarzyszem dla dzieci, a po dłuższym zapoznaniu niewykluczone jest, że dogadałby się też z psim rezydentem.

Nie lubisz nudy? Przygarnij Hadesa o duszy Apollina!

Kontakt do wolontariusza: 605 43 77 86