Back to AKTYWNE

Hades

HADES P 4/08/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2014 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: SIERPNIA 2021

Kategorie: ,

Opis

Szukasz przyjaciela, który towarzyszyłby Ci w podróżach, wędrówkach, treningach? Psa, przy którym zapomnisz o nudzie, a Twoim życiem zawładnie przygoda? Oto on! Hades – nazwany tak na przekór swej naturze, bo swoją energią bliżej mu do miłujących życie Apollina i Hermesa niż posępnego króla piekieł. W naszym wolontariackim żargonie psy o jego naturze kwalifikujemy do kategorii „Eksplorator Windows” – ich wspólnymi cechami jest niespożyta energia, ciekawość świata i otwartość na nowe przyjaźnie. Hades mógłby bez zastanowienia podać łapę husky syberyjskim, których krew (mocno wymieszana) z pewnością płynie w jego żyłach.

Podchodząc do schroniskowego boksu, w którym mieszka od sierpnia 2021, już z daleka widać poruszenie przypominające rozpalony rdzeń reaktora atomowego rodem z filmów katastroficznych, który gotów jest zaraz wybuchnąć. Pomimo eksplozji radości, z jaką wita ludzi (tak znajomych, jak i nieznajomych wobec których nigdy nie okazał agresji), Hades pozwala szybko zapiąć sobie obrożę i wyjść na zewnątrz budynku. Początkowa ekscytacja nie ułatwia mu mijania czworonogich pobratymców, ale na spacerze, gdy emocje już nieco opadną, zachowuje się całkiem przyjaźnie, choć manier… mu nieco brakuje. Jego przyszłym opiekunom pomogłyby spacery socjalizacyjne i trochę szkolenia, ale nic nie zastąpi najważniejszego – zaspokojenia jego naturalnych potrzeb.

Hades kocha ruch, bieganie, węszenie. Mógłby bez końca eksplorować otoczenie, kolekcjonując wrażenia i zapachy. Jest psem samodzielnym i trochę niezależnym – na chwilę obecną, gdy spacerów ma jak na lekarstwo, niełatwo go przywołać i skupić uwagę. Co nie oznacza, że nie jest to niemożliwe. Póki co jednak o wiele trudniej go sobie wyobrazić na krótkiej smyczy, posłusznie maszerującego po miejskich trotuarach przy nodze człowieka. Adoptując Hadesa, kupujesz bilet (w jedną stronę) do krainy przygód – w tym celu warto zaopatrzyć się w linkę o długości 8-15 metrów, szelki typu guard i dobre obuwie trekkingowe (a w wersji dla biegaczy: smycz z amortyzacją, pas biodrowy i obuwie z agresywnym bieżnikiem). Zaspokajając jego potrzeby, uczynimy go szczęśliwym, a sobie zapewniamy sobie spokój w domu, który może być również niewielkim mieszkaniem. Przy odpowiednim poprowadzeniu mógłby być bezpiecznym towarzyszem dla dzieci, a po dłuższym zapoznaniu niewykluczone jest, że dogadałby się też z psim rezydentem.

Nie lubisz nudy? Przygarnij Hadesa o duszy Apollina!

Kontakt do wolontariusza: 605 43 77 86