Back to AKTYWNE

Gwain

GWAIN P 39/09/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2016
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: WRZEŚNIA 2021

Kategorie: ,

Opis

Gwain to psiak, który został przywieziony do schroniska przez osobę, która go znalazła, trudno jest nam zatem wypowiadać się na temat jego przeszłości. Nadal jest młodym pieskiem, dla którego zamknięcie w boksie jest trudną do zniesienia, niezasłużoną karą. Z utęsknieniem wygląda spaceru, w czasie którego oddaje się swojemu ulubionemu zajęciu, czyli węszeniu.

Ta pasja sprawia, że dla Gwaina cały świat mógłby właściwie nie istnieć. Z nosem przy ziemi odbywa niemal cały spacer, nie zwracając uwagi na prowadzącego go wolontariusza, podtykane mu pod nos smaczki czy otaczający go świat. Wyjątek stanowią momenty, podczas których Gwain mija innego psa. Gdy odległość jest dość spora, potrafi uczynić to spokojnie, gdy jednak pisak zbliży się do niego na odległość kilku metrów, rusza do dość zawziętego ataku. Przyszły opiekun będzie musiał być przygotowany na pracę z psiakiem w tym zakresie. Być może gdy minie pierwszy szok spowodowany pobytem w schronisku, psiak bardziej otworzy się na człowieka i skierowane do niego komendy. Oprócz tych momentów Gwain bardzo ładnie spaceruje na smyczy, właściwie na niej nie ciągnąc.

Wobec ludzi Gwain jest przyjazny, szczególnie gdy spodziewa się, że czeka go upragniony spacer. Znamy się bardzo krótko, ale jak dotąd psiak nigdy nie okazał się nieuprzejmy wobec schroniskowych opiekunów.

Zapraszamy na spacer zapoznawczy z naszym nowym podopiecznym!

Kontakt do wolontariusza: 663 430 267