Back to ADOPTOWANE

Goofy

GOOFY
P8/07/19
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA 2018 r.
W SCHRONISKU OD: LIPIEC 2019
KASTRACJA: TAK
WIELKOŚĆ: DUŻY

Kategoria:

Opis

Goofy został znaleziony na rogatkach Krakowa blisko Morawicy. Jego szyję okalała gruba obroża z ćwiekami wskazująca, że jeszcze niedawno był psem właścicielskim. Niestety nikt się o niego upomniał, co dziwi tym bardziej, że jest to psiak wyjątkowej urody. Jego przenikliwe spojrzenie i piękne rude futerko sprawiają, że trudno od Goofy’ego oderwać wzrok.

Goofy to roczny młodzieniec ze wszystkimi zaletami i wadami właściwymi temu wiekowi. Jest wesoły, energiczny, ciekawski i otwarty na kontakt z człowiekiem. W boksie skacze jak kangur, bo dwa spacery w tygodniu to dla niego zdecydowanie za mało. Na spacerach spokojnie, jak na swój wiek, maszeruje na smyczy. Wyjątkiem są sytuacje, w których Goofy spotyka innego psa, wówczas rusza do ataku. Jednocześnie jednak widać w tym więcej ekscytacji wynikającej z niedostatków socjalizacji niż agresji. Podczas spacerów ze spokojnym psem Goofy początkowo ekscytuje się, ale w końcu umie się uspokoić, a nawet w ferworze emocji potrafi na tyle skoncentrować się na opiekunie, że wykonuje komendę „siad”. Będziemy dalej ćwiczyć z Goofym podczas spacerów socjalizacyjnych, ale wysiłki w oswajaniu się innymi psami powinien kontynuować także jego przyszły opiekun.

Oprócz tego Goofy ma same zalety. Jest przemiły, zupełnie pozbawiony agresji w stosunku do człowieka i – jak to młodziutki pisak – spragniony z nim kontaktu. Na spacerach przytula się do wolontariusza i bezustannie obraca łepek, by sprawdzić, czy ten za nim podąża. Szukamy dla niego pilnie domu, ponieważ w schroniskowych warunkach, trudno tego młodego i energicznego psiaczka odpowiednio odkarmić, stąd Goofy potrzebuje opiekuna, który zadba o jego przybranie na wadze.

Polecamy Goofy’ego do adopcji dla osób, które są chętne na doszkolenie tego żywiołowego pięknego psiaczka.

Kontakt do wolontariuszki: 601 976 965