Back to DUŻE PSY

Goku

GOKU P 52/08/22
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2020
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD SIERPNIA 2022

Kategoria:

Opis

Goku to przepiękny pies w typie owczarka podhalańskiego. Został oddany przez właściciela z powodu agresji do dziecka. Nie zostało jednak określone, co było konkretną przyczyną i jak ta agresja się objawiała – na pewno boi się nagłych ruchów.

W stosunku do innych psów zachowuje się wybiórczo – jedne ignoruje, na niektóre reaguje szczekaniem,a z innymi potrafi się spokojnie obwąchiwać, a nawet bawić na wybiegu. W przypadku, kiedy psy zachowują się zaczepnie, staje w obronie właściciela.

Goku okazał się psem bardzo przyjaznym w stosunku do osób, które poznał. Zachowuje się również przyjaźnie wobec obcych mu osób, które spokojnie do niego podejdą i dadzą się powąchać. Wykazuje jednak zachowania obronne w stosunku do ludzi, którzy wykonują dziwne ruchy w jego obecności lub szybko podchodzą do jego przewodnika. Nie toleruje też obcych podchodzących do jego kojca.

Do swoich opiekunów w schronisku odnosi się bardzo przyjaźnie – zaczepia ich, zachęcając do zabawy, pozwala na głaskanie i zabiegi pielęgnacyjne. Jest młodym, dwuletnim psem, który potrzebuje dużo ruchu i na pewno najlepiej odnalazłby się w domu z ogrodem. Mógłby też trafić do mieszkania pod warunkiem zapewnienia mu częstych i dłuższych spacerów.

Goku wymaga spokojnego i opanowanego opiekuna, który zdobędzie jego zaufanie i szacunek. Za to zrewanżuje się oddaniem i miłością, bo bardzo potrzebuje człowieka, który będzie umiał nim pokierować.

Kontakt do wolontariusza: 601 446 752 (Krzysztof Rudnicki)