Back to ADOPTOWANE

Gniewko

GNIEWKO P 90/12/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2015
WIELKOŚĆ: MAŁY
STERYLIZACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: GRUDZIEŃ 2019

Kategoria:

Opis

Gniewko to około pięcioletni piesek, który trafił do krakowskiego schroniska w grudniu bieżącego roku. Został znaleziony przez pracowników schroniska. Niestety od tego czasu nikt się po pieska nie zgłosił.

Gniewko to bardzo cichutki i spokojny psiak. Widać, że pobyt w schronisku kosztuje go dużo stresu. Jest nieśmiały i wystraszony. Mimo strachu nigdy nie zachował się w sposób agresywny wobec wolontariusza, nawet na samym początku swojego pobytu w schronisku. Obecnie Gniewko zamieszkuje boks z dwoma innymi psiakami o podobnej sobie wielkości. Bardzo dobrze się z nimi dogaduje. Można powiedzieć, że uznał swoją pozycję jako psiaka podległego i ustępującego innym we wszystkim. Oznacza to, że istnieje bardzo duża szansa, by Gniewko zamieszkał w przyszłości w innym psiakiem. W takim przypadku należy jednak wcześniej pieski ze sobą zapoznać i zobaczyć, czy przypadną sobie do gustu.

Poza tym Gniewko jest wielkim amatorem spacerów. Na wybiegu zazwyczaj stoi przy wolontariuszu lub powoli przechadza się w jego pobliżu. Jednak podczas przechadzek wydaje się być zdecydowanie bardziej zadowolony. Wtedy ładnie idzie przy wolontariuszu, nie ciągnie za smycz i nie obszczekuje mijanych psów.

Tego łagodnego psiaka polecamy rodzinom prowadzącym spokojny tryb życia. Mógłby też zamieszkać z osobą starszą. Nie pozwólmy, by ten maluszek długo czekał na swój wymarzony domek zamknięty w schroniskowym boksie.

Kontakt do wolontariusza: Justyna 605 988 388, Cristiana 553 191 011