Back to ADOPTOWANE

Gazon

GAZON P 61/02/18
PRZYBLIŻONA DATA UR. 2011 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD LUTEGO 2018 r.

Kategoria:

Opis

Gazon to ok. 7-letni czarny, średniej wielkości kundelek. Niestety, takich psiaków jak on, jest do adopcji wiele. Dlaczego niestety? Bo osób zainteresowanych adopcją psa o takim wyglądzie już tak wiele nie jest… Bo większość ludzi szuka białego puchatego szczeniaczka, albo młodego rudego liska. A niepozorny czarny psiak? Wtapia się w tło wielu innych mu podobnych… A przecież Gazon nie jest jak inne psy, on jest wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju.

Gazon pierwszy raz trafił do schroniska w 2013 r. Wówczas jako zaledwie dwuletni psiak pełen młodzieńczej radości został w końcu zauważony i , wydawało się, jego los odmienił się już na dobre. Jednak po kilku latach Gazon został oddany przez swoją rodzinę z powrotem do schroniska. Jako powód zwrotu podano agresję do rocznego dziecka. Gazon był wychowywany w mieszkaniu, potrafi zostawać sam w domu, nie niszczy, jest cichy. To bardzo miły i spokojny psiak, przyjaźnie nastawiony do ludzi. Ze względu na powód zwrotu, Gazon nie nadaje się do domu z małymi dziećmi. W stosunku do wolontariuszy nigdy nie wykazał cienia agresji, był również na Marszu Azylanta, na którym zachowywał się wzorowo.

Gazon lubi zarówno głaskanie, jak i spacery czy harce na wybiegu. Uwielbia gonić za piłką. Piłeczkę czasem oddaje, ale najwygodniej mieć drugą na podmianę. Gazon potrafi się ładnie bawić, oprócz biegania za piłką, lubi też ganianego, bardzo prawdopodobne, że świetnie odnalazłby się również w różnych psich sportach. Gazon to wciąż dość aktywny pies, któremu ruch sprawia przyjemność. Bardzo lubi kontakt z człowiekiem, jest posłuszny, pojętny, lubi się uczyć i pracować z opiekunem. Opanował kilka podstawowych komend i sztuczek, jak „siad”, „łapa”, „poproś” czy „leżeć”, które chętnie wykonuje za smaczka, a czasem za piłkę w nagrodę.

Gazon bardzo się cieszy na każdy spacer i skacze z radości. Inne psy na spacerach ignoruje. Mieszka w boksie z suczkami, dogaduje się z nimi raczej bez problemu. Na smyczy zazwyczaj idzie ładnie, czasem na początku spaceru lekko ciągnie. Na wybiegu najpierw załatwia swoje sprawy, musi pobiegać, obwąchać wszystko, a wtedy przychodzi na rzucanie piłeczki czy na głaskanie i smaczki.

Gazon jest fantastycznym psem, który nie zasłużył na życie bez swojego człowieka. Mamy szczerą nadzieję, że skradnie czyjeś serce i z nowym opiekunem szybko opuści schroniskowe mury.

KONTAKT DO WOLONTARIUSZEK: Ania- 724 107 714, Ola- 793 683 462