Back to ADOPTOWANE

Gazda

GAZDA P 20/05/22
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2021
ROZMIAR: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD MAJA 2022

Kategoria:

Opis

Poznajcie Gazdę – jest to 1.5-letni piękny psiak, który trafił do nas z Podhala wraz z dwoma innymi psami, które na początku były zupełnie dzikie 🐕🐕 Obecnie jednak pieski zrobiły ogromny postęp. Gazda jest nieco nieśmiały i czasem się boi, gdy kogoś nie zna, ale szybko można zdobyć jego zaufanie, zachęcając go do spacerów 🙂 🐕🙋 Głaski od znajomych wolontariuszy sprawiają mu ogromną przyjemność.

Na spacerach chodzi bardzo ładnie na smyczy, dogaduje się również z innymi psiakami, z którymi obecnie mieszka 🙂

Adopcja Gazdy będzie wymagała trochę pracy, bo psiak ma braki w socjalizacji i prawdopodobnie nigdy nie mieszkał w domu. To będzie jak adopcja szczeniaczka, tylko już takiego wyrośniętego 😉 Przyszła rodzina Gazdy musi okazać mu zrozumienie i cierpliwie podejść do jego oswajania się z nowym środowiskiem. Najlepiej aby w domu nie było małych dzieci, które dodatkowo stresowałyby i tak już płochliwego psa.

Jeśli miałby zamieszkać z innym psem, to konieczne jest wcześniejsze zapoznanie się czworonogów na spacerach w schronisku. Bardzo ważne jest też, aby Gazda na spacerach był odpowiednio zabezpieczony w szelki antyucieckzowie, obroże oraz 2 mocne smycze. Psiaki wpadając w panikę, potrafią zrobić naprawdę wiele aby uciec, dlatego trzeba mieć zawsze oczy szeroko otwarte i reagować w trudnych sytuacjach.

Gazda potrzebuje dużo miłości i czeka na swojego człowieka ❤️

Zapraszamy do spacerów zapoznawczych z Gazdą!

Kontakt do wolontariuszki: 607 675 555 (Gosia)