Back to ADOPTOWANE

Fuks

FUKS
P140/03/19
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2016
W SCHRONISKU OD: MARZEC 2019
KASTRACJA: TAK

Kategoria:

Opis

Fuks to znaleziony, labkowaty młodziak. Początkowo był bardzo lękliwy, w boksie siedział z podkulonym ogonem, trząsł się jak osika, poszczekiwał i powarkiwał na przechodzących wolontariuszy. Niezwykle pomocny w oswajaniu psiaczka okazał „doktor Smaczek”, który już nie takie lęki pomagał pokonać. Psiak szybko trafił do adopcji, skąd jednak wrócił, bo mimo że jego stosunek do innych psów jest bardzo pozytywny, w czasie jednej ze scysji z innym czterołapym, rozdzielany ugryzł w ferworze opiekuna, prawdopodobnie przez przypadek. Wystraszeni właściciele oddali go schroniska.

W azylu Fuks nie sprawia żadnych problemów. To jeden z najbardziej pozytywnych i pogodnych psów, który bezustannie szuka kontaktu z człowiekiem. Uwielbia być głaskany, jego ogonek wiruje wówczas w zawrotnym tempie, słucha uważnie poleceń, potrafi siadać, podawać obie łapki i aportować. Na wybiegu Fuks ugania się za piłeczką, a następnie siada i czeka na kolejny rzut. W stosunku do innych psów jest przyjazny, jednak – pamiętając o powodzie powrotu z adopcji – należy uważać, by nie „pokłócił” się z innym psiakiem.

Fuks jest psem bardzo uważnym, mocnym, ale nie nadużywa swojej siły i na spacerze tylko lekko ciągnie. Chętnie pobiega, ale po pierwszej ekscytacji spowodowanej rzadkimi spacerami, maszeruje raczej ospale, od czasu do czasu wystawiając brzuch do głaskania. Główną pasją Fuksa jest jednak woda (!), w której ta wydra w skórze labradora uwielbia się chlapać, pławić i dawać nura.

Fuks to świetny pies dla osób, które potrafią zapewnić pieskowi odpowiednią dawkę ruchu i szukają oddanego, mądrego przyjaciela na całe życie.

Kontakt do wolontariusza: 605 43 77 86, 601 976 965

 

Początkowa reakcja Fuksa na pobyt w schronisku 🙁

Fuks dzisiaj 🙁