Back to ŚREDNIE PSY

Forte

FORTE P 42/05/22
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2021
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD MAJA 2022

Kategoria:

Opis

Forte to psi dzieciak, który został znaleziony na terenie Krakowa. Ten piękny pies nie ma nawet roku. Już teraz jest sporych rozmiarów i jeśli już nie urośnie na wysokość, to na pewno zmężnieje i nabierze masy. Teraz jest psim chucherkiem z jakby za długimi łapkami, co sprawia, że wygląda bardzo uroczo. Z charakteru jest raczej nieśmiały i dość płochliwy, ale powolutku robi postępy i staje się coraz bardziej otwarty na człowieka.

Gdy trafił do schroniska nie do końca wiedział, czego ma się po tym miejscu spodziewać, ale radzi sobie całkiem nieźle i nabiera pewności siebie. Początkowo nie wiedział o co chodzi z obrożą, szelkami i smyczą, ale ich zakładanie dzielnie znosił, nie broniąc się warczeniem ani pokazywaniem ząbków. Aktualnie nadal go to trochę stresuje, ale jesteśmy pewni, że niedługo się to zmieni i stanie się dla niego normalnością. Jeśli chodzi o spacerowanie na smyczy, to Forte bardzo szybko zorientował się, na czym to polega. Już kilka spacerów wystarczyło, aby przestał reagować wyrywaniem się na każde napięcie smyczy, czy to z jego strony, czy ze strony prowadzącego go wolontariusza. Nauka pięknego chodzenia na smyczy jest jeszcze przed nim, ale na tę chwilę już sobie nieźle z tym radzi. Trzeba jednak pamiętać, że Forte jest psem płochliwym i kiedy go coś przestraszy (a nie jest o to trudno), to się wyrywa, próbując ucieczki. Tutaj z pomocą przychodzi człowiekowi odpowiednie podejście do lękliwego zwierzaka oraz sprzęt spacerowy: idealnie byłoby w nowym domu zapewnić dla tego młodziaka szelki antyucieczkowe. W kwestii dotyku, Forte też dopiero go poznaje. Raczej stara się go unikać, ale delikatne głaski przyjmuje ze spokojem.

Ten czarny, wyrośnięty szczeniak ma w sobie ogromny potencjał na najlepszego przyjaciela człowieka. Bardzo szybko się uczy i jest ciekawy świata. Szukamy dla niego spokojnego domu z możliwością spacerów w cichych miejscach. Przyszły opiekun musi zdawać sobie sprawę, że jest to psiak wycofany i będzie potrzebował czasu na poznanie otaczającego go świata. Jest spora szansa, że Forte nigdy nie mieszkał w domu, więc, oprócz wspierania go i zrozumienia w stresujących sytuacjach, jego przyszły człowiek powinien liczyć się z tym, że trzeba będzie nauczyć go wszystkiego od podstaw: załatwiania swoich potrzeb na zewnątrz, zostawania w domu oraz innych podstawowych rzeczy. W przypadku Forte drugi zrównoważony pies w nowym domu byłby dużą pomocą w jego socjalizacji. Ze strony naszego młodziaka nie powinno być problemów z dogadaniem się z psem, jednak zdecydowanie polecamy, aby przed adopcją odbyć spacery zapoznawcze z udziałem wszystkich czworonogów. Dla komfortu psychicznego Forte, nie polecamy adopcji do domu z bardzo małymi dziećmi.

Czarne psiaki bardzo często są niezauważane i do tego krążące mity, że jak czarny to agresywny, nie zwiększają szansy na ich adopcję. Forte zdecydowanie nie pasuje do tego stereotypu. Dla nas jest absolutnie wyjątkowy i wiemy, że będzie cudownym psem. Ten młodziutki psiak zasługuje na dom i opiekę, nie powinien dorastać w schronisku. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu w sprawie adopcji Forte 😉

Więcej o Forte i jego psyjaciółce z boksu, zobaczycie tutaj -> https://www.instagram.com/p/Ckd6eijINzG/

Kontakt do wolontariusza: 785 027 026 (Nika); 507 826 269 (Renata)