Back to AKTYWNE

Forte

FORTE P 42/05/22
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2021
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD MAJA 2022

Kategorie: ,

Opis

Forte to psi dzieciak, który został znaleziony na terenie Krakowa. Ten piękny pies nie ma nawet roku. Już teraz jest sporych rozmiarów i jeśli już nie urośnie na wysokość, to na pewno zmężnieje i nabierze masy. Teraz jest psim chucherkiem z jakby za długimi łapkami, co sprawia, że wygląda bardzo uroczo. Z charakteru jest raczej nieśmiały, ale szybko robi postępy i staje się coraz bardziej otwarty na człowieka.

Gdy trafił do schroniska nie do końca wiedział, czego ma się po tym miejscu spodziewać, ale radzi sobie całkiem nieźle i nabiera pewności siebie. Początkowo nie wiedział o co chodzi z obrożą, szelkami i smyczą, ale ich zakładanie dzielnie znosił, nie broniąc się warczeniem ani pokazywaniem ząbków. Aktualnie pierwszy wypycha się do wyjścia na spacer i nie ma już większego problemu z ubieraniem sprzętu. Jeśli chodzi o spacerowanie na smyczy, to Forte bardzo szybko zorientował się, na czym to polega. Już kilka spacerów wystarczyło, aby przestał reagować wyrywaniem się na każde napięcie smyczy, czy to z jego strony, czy ze strony prowadzącego go wolontariusza. Nauka pięknego chodzenia na smyczy jest jeszcze przed nim, ale wynika to bardziej z rozpierającej go energii i niewystarczającej dawki ruchu.  Znajomym osobom psiak bez problemu pozwala na głaskanie i jesteśmy pewni, ze w domu, u boku swojego człowieka będzie z niego wielki pieszczoch.

Ten czarny, wyrośnięty szczeniak ma w sobie ogromny potencjał na najlepszego przyjaciela człowieka. Bardzo szybko się uczy i jest ciekawy świata. Szukamy dla niego spokojnego domu z możliwością spacerów w cichych miejscach. Forte doskonale odnajdzie się w aktywnym domu, gdzie będzie mial zapewnioną odpowiednią dawke ruchu. Przyszły opiekun musi zdawać sobie sprawę, że jest to psiak który będzie potrzebował czasu na poznanie otaczającego go świata. Jest spora szansa, że Forte nigdy nie mieszkał w domu, więc, oprócz wspierania go i zrozumienia w stresujących sytuacjach, jego przyszły człowiek powinien liczyć się z tym, że trzeba będzie nauczyć go wszystkiego od podstaw: załatwiania swoich potrzeb na zewnątrz, zostawania w domu oraz innych podstawowych rzeczy. W przypadku Forte drugi zrównoważony pies w nowym domu byłby dużą pomocą w jego socjalizacji. Ze strony naszego młodziaka nie powinno być problemów z dogadaniem się z psem, jednak zdecydowanie polecamy, aby przed adopcją odbyć spacery zapoznawcze z udziałem wszystkich czworonogów. Dla komfortu psychicznego Forte, nie polecamy adopcji do domu z bardzo małymi dziećmi.

Czarne psiaki bardzo często są niezauważane i do tego krążące mity, nie zwiększają szansy na ich adopcję. Forte zdecydowanie nie pasuje do tego stereotypu. Dla nas jest absolutnie wyjątkowy i wiemy, że będzie cudownym psem. Ten młodziutki psiak zasługuje na dom i opiekę, nie powinien dorastać w schronisku. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu w sprawie adopcji Forte 😉

Więcej o Forte i jego psyjaciółce z boksu, zobaczycie tutaj -> https://www.instagram.com/p/Ckd6eijINzG/

Kontakt do wolontariusza: 785 027 026 (Nika); 507 826 269 (Renata)