Back to ADOPTOWANE

Forst

FORST P 27/02/22
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2012
ROZMIAR: DUŻY
KASTRACJA:
W SCHRONISKU OD: LUTEGO 2022

Kategoria:

Opis

Gdy tylko dostrzega wolontariusza zbliżającego się do boksu, od razu podrywa się ze swojego posłania, a potem przymilnym poszczekiwaniem, wdzięcznym przytulaniem do człowieka i podskakiwaniem domaga się, by to on jako pierwszy mógł wyjść na spacer. Uwielbia, gdy jest głaskany. Tak w zasadzie każdego wita Forst, średniej wielkości wspaniały psiak w typie owczarka. I za każdym razem niezmiennie kradnie tym serce. Forst ładnie porozumiewa się z towarzyszącą mu w boksie, starszą od niego suczką. Jeśli (raczej sporadycznie) pokazuje jej ząbki albo wydaje pomruk niezadowolenia, to wyłącznie w obronie swoich zasobów – zwykle smaczków.

Forst będzie wspaniałym towarzyszem również na spacerach, umiarkowanie energicznym, czasem nawet spokojnym, ale pełnym radości. Zwykle skupia wtedy uwagę na otoczeniu, węsząc i poznając teren, ale przywołany przez opiekuna – zwykle chętnie podbiega. A jeśli zajęty eksploracją terenu nie ma na to ochoty, reaguje spojrzeniem w stronę swojego przewodnika. Zgodnie spaceruje również z psią towarzyszką, z którą dzieli boks, choć i wtedy najczęściej zainteresowany jest węszeniem. Podczas spaceru nie zawsze zwraca uwagę na mijane osoby, a jeśli tak – robi to neutralnie lub przyjaźnie, bez okazywania sygnałów grożących. Te wysyła jednak mijanym psom – zwykle szczeka na nie i warczy, czasem w odpowiedzi na szczekanie obcego psa, czasem jako pierwszy. Dlatego, gdy inne psy pojawią się w
zasięgu wzroku, należy szczególnie uważać i uniemożliwić zwierzętom kontakt. Forst ładnie chodzi na smyczy, ale w takich sytuacjach może wykazać więcej siły i wyrywać się w kierunku zwierzęcia. Nie wiemy na razie, jak reaguje na koty. Za to wiadomo, że trudnym momentem jest zakończenie spaceru. Forst z tęsknotą spogląda wtedy za odchodzącą osobą. Dlatego jak najszybciej powinien znaleźć kochający dom.

Nowy opiekun znajdzie w Forście wspaniałego, oddanego przyjaciela. Forst nie potrzebuje opiekuna z ogromnym doświadczeniem, ale warto wziąć pod uwagę skłonności naszego psiaka do przywiązania i związaną z tym ewentualność pojawienia się lęku separacyjnego. Potrzebuje oczywiście opiekuna, który zaoferuje mu dom, czułość, opiekę, zrozumienie i poczucie bezpieczeństwa, potrzebne każdemu zwierzakowi.

Kontakt do wolontariusza: 602 421 594; 600 349 606