Back to ŚREDNIE SUKI

Flora

FLORA P 40/07/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2019
WIELKOŚĆ: ŚREDNI MNIEJSZY
KASTRACJA:
W SCHRONISKU OD: LIPIEC 2021

Kategoria:

Opis

Flora to niewielka, urocza suczka o czarnej podpalanej sierści i króciutkim ogonku. Jej wiek oceniono na około 2 lata.

Została oddana do Okna Życia na początku wakacji. Nie wiemy, jaki był powód oddania pieska – czy ktoś ją porzucił, bo wyjeżdżał na wakacje? A może zmieniła się sytuacja w życiu i nie było jak się dłużej pieskiem zająć? Albo po prostu się znudziła właścicielowi? Trudno powiedzieć, natomiast pewne jest, że Flora bardzo to przeżyła. Pierwsze chwile były dla niej stresujące, większość czasu siedziała w kącie i trzęsła się z nerwów.

Na szczęście Flora powoli się otwiera – na widok znajomych osób macha swoim króciutkim ogonkiem, a gdy widzi smycz i obrożę, to nieśmiało poszczekuje, żeby pospieszyć wolontariuszy. Bez problemu pozwala sobie założyć sprzęt spacerowy, rozdając w międzyczasie buziaki i grzecznie czekając na opuszczenie boksu.

Na smyczy chodzi całkiem ładnie – nie ciągnie, chociaż nadaje spacerowi dosyć szybkie tempo. Trzeba pamiętać, że jest to młodziutka suczka, pełna energii i ciekawości świata. Mijane psy obszczekuje, jednocześnie uroczo przy tym skacząc. Czasami zastanawiamy się wręcz, czy nie była w poprzednim życiu źrebakiem, gdyż podskakuje i wierzga jak młody konik na pastwisku 😉

W boksie zamieszkuje z szaloną Daisy, a wcześniej z wycofaną Bonie i z obiema dogaduje się całkiem ładnie. Nie wykluczamy zamieszkania z innym pieskiem, po wcześniejszym spacerze zapoznawczym.

Flora jest pieskiem przyjaznym i wesołym, takim który z chęcią pójdzie na długi spacer ze swoim opiekunem, a później wtuli się w niego na kanapie! 

Kontakt do wolontariusza: 517 586 954