Back to ADOPTOWANE

Filuś

FILUŚ P 83/04/18
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: początek 2018 r.
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD KWIETNIA 2018 r.

Kategoria:

Opis

Filuś to jeden z grupy psów odebranych interwencyjnie ze złych warunków. Trafił do schroniska w kwietniu 2018 roku, ze względu na sprawę w sądzie dopiero od czerwca 2019 jest możliwa jego adopcja.Gdy Filuś trafił do schroniska był 2-miesięcznym psim dzieckiem. Cały okres szczenięctwa spędził w azylu. Mimo spacerów i kontaktów z wolontariuszami i pracownikami ma braki w socjalizacji, których w schronisku nadrobić się nie da.

Filuś jest wesołym, pełnym energii psiakiem. Uwielbia biegać i bawić się zabawkami. Lubi być głaskany, jednak nie domaga się tego sam. W schronisku nie umie się wyciszyć, jest wiecznie pobudzony, interesuje go wszystko i nie potrafi skupić się dłużej na niczym. Ciągnie na smyczy, popiskuje, kiedy blokuje mu się do czegoś dostęp. W warunkach schroniskowych, gdzie pełno jest różnych zapachów i szczekających psów trudno nauczyć go wyciszenia. Osoba, która go adoptuje, na początku będzie musiała poświęcić trochę czasu na wypracowanie u Filusia samokontroli. Jednak możliwe, że w warunkach domowych, przy regularnych spacerach Miluś sam zacznie panować nad emocjami.

Dla Filusia szukamy domu u osoby, która wie co nieco na temat psiej psychiki, chętnej do pracy i regularnych spacerów z młodym psem.

Kontakt do wolontariusza: 698 665 562