Back to ADOPTOWANE

Filo

FILO P 77/02/17
PRZYBLIŻONA DATA UR. 2013 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD LUTEGO 2017 r.

Kategoria:

Opis

Filo to 6-letni średni biszkoptowy pies, mieszkający w schronisku do lutego 2017 roku. Filo do schroniska trafił jako dzikus – nie pozwalał się dotykać, nie znał smyczy i bał się człowieka. Stopniowo zaczął się oswajać, wyszedł na pierwszy spacer, cały czas robił postępy.

Filo nadal jest nieśmiały, stresuje się nowymi sytuacjami i trudno mu się rozluźnić w obcym miejscu. Jednak ze spaceru na spacer zachowuje się coraz lepiej. Nie ucieka przed znanymi osobami, pozwala się zapinać na smycz, przytulać.Gdy znajoma osoba wchodzi do boksu, Filo wyciąga pyszczek do głaskania, jakby przepraszał za swoje lęki. Podobnie na wybiegu, co chwilę sprawdza, gdzie jest opiekun, by się do niego przytulić.

Filuś prawdopodobnie nigdy nie nauczy się chodzić na długie spacery, stąd szukamy dla niego domu z ogrodem, który mógłby stać się dla niego schronieniem i gdzie czułby się bezpieczny. Nie będzie pieskiem absorbującym – potrzebuje jedynie czułości i delikatności. Ten piesek sporo już przeszedł, stąd jego dalszy pobyt w schronisku jest dla niego szczególnie przykry.

KONTAKT DO WOLONTARIUSZA: 698 665 562