Back to ADOPTOWANE

Fifka

FIFKA P 84/07/22
PRZYBLIŻONA DATA UR.:
ROZMIAR: MAŁY
KASTRACJA:
W SCHRONISKU OD LIPCA 2022

Kategoria:

Opis

Fifka to niewielka, nieco zlękniona sunia, która przybyła do schroniska wraz z licznym rodzeństwem, które nie doświadczyło wcześniej „domowego” życia. Fifka wszystkich podstawo codzienności uczy się w schronisku. Smycz, obroża, spacery, dotyk człowieka i bliższy z nim kontakt, były dla niej z początku zupełną nowością, dlatego Fifka potrzebować będzie cierpliwego i wyrozumiałego opiekuna, który da jej czas, by nabrała zaufania i otworzyła się na czynności, których wciąż jeszcze w pełni nie rozumie.

Fifka potrzebuje czułości i uwagi, ale nie jest przekonana, czy aby może się na nie otworzyć. W chwili obecnej mieszka w boksie w towarzystwie innych suczek i nie jest dla niej łatwym wyjść na spacer bez sióstr ze swojego stadka. Idealnym domem adopcyjnym byłby dla niej taki, w którym pies rezydent pomógłby jej nieco lepiej zrozumieć świat i odnaleźć się w kontakcie z człowiekiem, bowiem psiaki uczą się od siebie bardzo szybko i efektywnie. Niewykluczone, że Fifka poradziłaby sobie bez psiego kompana, lecz w chwili obecnej samotne spacery wciąż sprawiają jej nieco trudności. Ta urocza suczka wychowała się w stadzie i dlatego z drugim psiakiem byłoby jej z pewnością łatwiej i przyjemniej uczyć się nowego życia.

Każda adopcja będzie dla małej Fifki wybawieniem od przykrej schroniskowej codzienności. Niewykluczone, że dogadałaby się także z kotem. Problemem mogłyby być jednak małe dzieci, gdyż lękliwe, nieco „dzikie” psiaki potrzebują spokoju, by w pełni się otworzyć i rozwinąć swoje charaktery.

Fifka to wspaniały psiak i z pewnością okaże się cudownym kompanem gdy tylko nowy opiekun okaże jej zrozumienie i wsparcie.

Kontakt do wolontariusza: 607 675 555