Back to ADOPTOWANE

Feluś

FELUŚ P 15/06/22
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2020
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD CZERWIEC 2022

Kategoria:

Opis

Feluś to młody psiak w typie Gończego Polskiego. Do schroniska trafił zrzeczony z powodu agresywnych zachowań i bronienia zasobów.

Ponieważ psiaka roznosi energia, to szybko trafił pod opiekę biegających wolontariuszy. Dał się poznać jako psiak ostrożny przy pierwszym kontakcie, ale nie agresywny. Kiedy już poznał “swoich” nowych opiekunów, to na ich widok eksploduje radością, nie mogąc się doczekać wyjścia na spacer. To urodzony biegacz. Potrafi biec długie dystanse w mocnym tempie praktycznie bez zatrzymywania się. Na spacerze reaguje różnie na inne psy. Na jedne szczeka i wyrywa się w ich stronę, inne ignoruje. Bardzo interesują go wszelkie dzikie zwierzęta, które spotyka podczas biegu.

Przyszły opiekun na pewno będzie musiał psiakowi zapewnić sporą dawkę aktywności, by rozładować wzbierającą w nim energię. Psiak będzie wymagał pracy i cierpliwości. Nie wiemy, jak zachowuje się w stosunku do dzieci. Raczej nie jest to pies, który nadaje się na pierwszego psiaka. Poszukujemy opiekuna, który ma już doświadczenie z czterołapymi.

Kontakt do wolontariusza: 601 446 752, 698 030 150, 698 969 930