Back to ADOPTOWANE

Fela

FELA P 15/03/19
PRZYBLIŻONA DATA UR. 2011 r.
WIELKOŚĆ: DUŻA
RASA: OWCZAREK KAUKASKI
STERYLIZACJA: NIE
W SCHRONISKU OD MARCA 2019 r.

Kategoria:

Opis

Fela to pies po przejściach. Była przywiązana przy budzie na terenie, gdzie sprzedaje się węgiel. W czasie interwencji okazało się, że suczka nie miała do dyspozycji ani wody, ani jedzenia. Warunki, w jakich musiała żyć przez tak wiele lat, są naprawdę przerażające. To biedne stworzenie prawdopodobnie żywiło się słomą, która była w budzie, ponieważ była taka głodna.

Kiedy trafiła do schroniska była bardzo brudna i zaniedbana. Przez pierwsze dni leżała w boksie i na wszystkich warczała. Sunia pomrukiwała ze strachu, jednak nie zachowywała się agresywnie w stosunku do ludzi. Nie była w stanie się nawet podnieść. Bała się nowego miejsca i ludzi. Jednak po pewnym czasie przyzwyczaiła się do odwiedzin wolontariuszy. Na początku opiekunowie tylko odwiedzali ją w boksie i mówili do niej łagodnym głosem, by mogła się z nimi oswoić. W końcu nadszedł dzień, kiedy udało ją się namówić na spacer.

Fela ładnie chodzi na smyczy. Porusza się powoli, więc nie sprawia żadnych problemów. Nie reaguje na inne psy. Na razie nie wiemy jednak, czy potrafiłaby zamieszkać z innym czworonogiem, ponieważ od samego początku Fela mieszka sama w schroniskowym boksie. Czasem trudno namówić ją na spacer i trzeba ją jakoś zachęcić. Fela lubi spacerować i przebywać na świeżym powietrzu, ale boi się płytek. Po trawie porusza się pewnie. Natomiast gdy nadchodzi moment powrotu do boksu i psinka musi stąpać po płytkach, czuje się bardzo niepewnie i porusza się z obawą. Nie wiemy, skąd się ten strach bierze, być może z czasem się przyzwyczai i nie będzie to już stanowiło dla niej problemu.

Fela zrobiła bardzo duże postępy. Lubi, kiedy się do niej mówi, wówczas uważnie słucha. Bardzo lubi także głaskanie. Fela jest pięknym owczarkiem kaukaskim. Ta wielka, zjawiskowa sunia pasowałaby idealnie do spokojnego, cierpliwego domu. Na pewno uszczęśliwiłaby kogoś, kto nie lubi spędzać czasu sam i ceni sobie psie towarzystwo. Fela każdego uważnie wysłucha i pozwoli się wtulić w jej miękką sierść. Byłaby też idealnym towarzyszem powolnych wędrówek. Fela ze względu na swoją trudną przeszłość na pewno bardzo doceniłaby kogoś, kto dałby jej dom, którego nigdy nie miała. Fela ma już swoje lata, a życie w ciężkich warunkach odcisnęło na niej swoje piętno. W sprawie szczegółów dotyczących zdrowia Feli należy skontaktować się ze schroniskowymi weterynarzami. Bardzo prosimy o dobrego opiekuna dla tej kochanej istoty!

Jeśli chciałbyś poznać Felę, skontaktuj się z wolontariuszką, która się Nią opiekuje. Nr tel. 503 081 921