Back to ADOPTOWANE

Fado

FADO P 9/02/23
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2020 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: LUTEGO 2023

Kategoria:

Opis

Ten piękny, kochany i uroczy młodzieniec został oddany przez swoich opiekunów, z którymi mieszkał od szczenięcia – początkowo na wsi, następnie w mieście, razem z psim kolegą. Fado, kiedy trafił do schroniska, był bardzo zestresowany i przytłoczony nową rzeczywistością. Nieco wycofany i nieufny bał się otworzyć na otaczających go ludzi. Teraz, na widok znanych mu osób, wesoło merda ogonkiem i z niecierpliwością oczekuje aż w końcu będzie mógł zaznać trochę wolności na spacerze.

Fado dał się poznać jako bardzo żywiołowy i energiczny psiak, choć o nieco płochliwej naturze. Potrzebuje trochę więcej czasu, aby w pełni zaufać i otworzyć się na człowieka. Ma w sobie zachowania, nad którymi trzeba popracować, jak chociażby gryzienie smyczy na spacerze – trwa to zazwyczaj bardzo krótko i jest spowodowane głównie jego ekscytacją i chęcią do zabawy. Jest bardzo pojętnym psem, dlatego jeśli tylko trafi na cierpliwego właściciela, z pewnością szybko uda się okiełznać jego nawyki.

Na spacerach chodzi bardzo ładnie i nie ciągnie. Gdy mija inne psiaki, zazwyczaj je ignoruje, nie wchodząc w żadną większą interakcję. Fado, początkowo w kontaktach z nowymi ludźmi trzyma dystans, jednak gdy już lepiej kogoś pozna, cieszy się na jego widok, wesoło skacząc i domagając się pieszczot. Mimo że powodem zrzeczenia się psa przez jego właścicieli była agresja wobec domowników podczas jedzenia, dotychczas nie zaobserwowaliśmy u niego jakichkolwiek agresywnych zachowań.

Jest psiakiem, który uwielbia głaskanie i chętnie przytuli się, gdy poczuje, że może zaufać i dać się bliżej poznać. Faduś uwielbia smaczki i na początku grzecznie na nie czeka, choć nie potrafi do końca pohamować swojego zniecierpliwienia i często zbyt łapczywie rzuca się na jedzenie (ale nie na człowieka), dlatego to kolejna rzecz nad którą trzeba popracować, ale i tak robi już bardzo duże postępy!

Fado bardziej odnajdzie się w domu bez dodatkowych psich czy kocich rezydentów. Z informacji przekazanych nam przez poprzednich opiekunów, wiemy że pozostawiony sam w domu nie czynił żadnych szkód.

Jest to kochany i wrażliwy psiak, dlatego szukamy dla niego opiekuna, który poświęci mu dużo uwagi i pomoże zapanować nad niektórymi zachowaniami, a także będzie lubił aktywnie spędzać czas, aby Faduś nie nudził się i mógł w pełni korzystać i cieszyć się swoim pieskim życiem. Z pewnością, w zamian za kochający i odpowiedzialny dom, Fado odwdzięczy się bezgranicznym oddaniem i wniesie dużo radości.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze, aby poznać bliżej uroczego Fado!

Kontakt do wolontariuszki: 880 480 743