Back to ADOPTOWANE

Fado

FADO P 17/10/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2019
ROZMIAR: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: PAŹDZIERNIK 2019

Kategoria:

Opis

Fado trafił do okna życia przy ul. Chłopskiej, ponieważ jego właściciele wyjechali. To piękny pies o czekoladowym umaszczeniu i ciapowatym sposobie bycia, które natychmiast chwyta za serce.

Jako że płynie w nim krew labradora, jest psem przyjaznym i wesołym, a do szczęścia potrzebuje kontaktu z człowiekiem. Jest jednak jeszcze młody, więc człowiek ten musi go ułożyć i wyuczyć pewnych prawidłowych zachowań, w przeciwnym razie Fado zostanie rozbrykanym i skaczącym na wszystkich psiakiem, który z nudów zrobi w domu małą demolkę, a na koniec wróci do schroniska, bo miał przecież głównie ładnie wyglądać…

Póki co psiak ten jest wulkanem energii, więc na spacerach zdarza mu się ciągnąć, choć przywołany na chwilę się uspokaja. Na wybiegu przebywa blisko opiekuna, więc jest to dobry moment na rzucanie piłki bądź uczenie komend. Jednak najlepszym rozwiązaniem na ujście jego niespożytej energii byłby biegający opiekun lub ktoś, kto uwielbia długie piesze, nawet górskie wędrówki.

Fado czuje się niepewnie w schronisku, zwłaszcza gdy słyszy szczekanie z każdej strony i widzi tak dużą ilość psów na tak małej przestrzeni. Próba zamieszkania z innym wyrośniętym i równie nieułożonym szczeniakiem zakończyła się niepowodzeniem, choć na spacerach Fado nie wyrywa się do innych psów ani nie wykazuje wobec nich agresji. Być może lepszym towarzystwem dla Fado byłaby sunia, a może po prostu wystarczy go zsocjalizować.

Dla Fado szukamy przede wszystkim aktywnego opiekuna. Nie bez znaczenia będzie dom z ogrodem, pod warunkiem że ogród ten będzie pełnić rolę miejsca zabaw i uczenia komend, a nie środka zastępczego dla spacerów i zajęć z opiekunem.

Kontakt do wolontariusza: 609 443 221